Koronawirus: Nowe restrykcje w kinach!

TVN24.pl / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Koronawirus%3A+Nowe+restrykcje+w+kinach-144789
Koronawirus: Nowe restrykcje w kinach!
źródło: Getty Images
autor: Eric Lafforgue/Art in All of Us
Ministerstwo Zdrowia ogłosiło dzisiaj zaostrzenie rygoru sanitarnego w związku z trwającą wciąż czwartą falą pandemii COVID-19. Nowe zasady wejdą w życie od 15 grudnia.

Nowe ograniczenia w funkcjonowaniu kinZaledwie tydzień po tym, jak Ministerstwo Zdrowia zadecydowało, że od 1 grudnia do kin będzie mogło wejść mniej osób, dowiadujemy się, że od 15 grudnia limit zostanie jeszcze bardziej zmniejszony: z 50% do 30%. Ograniczenia nie obowiązują osób zaszczepionych.

Dodatkowo na terenie kina zostanie wprowadzony zakaz konsumpcji.

Wszystkie wcześniejsze zasady rygoru sanitarnego, w tym noszenie maseczek zakrywających nos i usta, oczywiście pozostają w mocy.

Częściowy lockdown kraju od 15 grudniaLimit 30% zajętości miejsc nie dotyczy wyłącznie kin. Podobnie będzie w teatrach, obiektach sportowych i kultu religijnego, hotelach, restauracjach i barach.

Są jednak i takie branże, w który powrócił całkowity lockdown. Od 15 grudnia dyskoteki, kluby i inne miejsca do tańczenia będą zamknięte. Wyjątek będzie wprowadzony na Noc Sylwestrową, kiedy to w tych lokalach będzie mogło zgromadzić się 100 osób (z wyłączeniem osób zaszczepionych).

Od 20 grudnia wraca ogólnopolska nauka zdalna w szkołach. Ma potrwać do 9 stycznia.

Zapowiedziano również, że trwają prace nad ustawą, która ma wprowadzić zasady weryfikacji paszportów covidowych.