Kultowy serial sf "Babilon 5" zostanie odświeżony

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kultowy+serial+sf+%22Babilon+5%22+zostanie+od%C5%9Bwie%C5%BCony-144013
Kultowy serial sf "Babilon 5" zostanie odświeżony
Jeden z najważniejszych seriali sf lat 90. "Babylon 5" czeka reboot. Nową wersję przygotuje Michael J. Straczynski, czyli autor oryginału.

Akcja oryginału rozpoczynała się w 2257 roku. W układzie planetarnym wokół Epsilon Eridani zostaje otwarta stacja kosmiczna Babilon 5. Jej celem jest umożliwienie dialogu pomiędzy różnymi kosmicznymi cywilizacjami (ludzie, Mimbari, Centauri, Vorloni), który ma zapobiec wyniszczającym wojnom z powodu nietolerancji.

"Babilon 5" pomyślany został jako jedna historia rozpisana na pięć sezonów. Każdy sezon to jeden rok z historii stacji i związanych z nią cywilizacji.

Podobnie jak w oryginalne głównym bohaterem nowego "Babylon 5", której scenariusz przygotował sam Straczynski, będzie John Sheridan, członek sił ziemskich z tajemniczą przeszłością, który zostaje oddelegowany na stację. Jego przybycie uruchomi łańcuch zdarzeń, których nikt nie przewidział, kiedy to ziemska ekspedycja odkrywcza przypadkowo wywołała konflikt z niezwykle zaawansowaną kosmiczną cywilizacją. Sheridan i reszta załogi stacji kosmicznej stali się ostatnią, najlepszą nadzieją na przetrwanie ludzkości.

"Babylon 5" powstanie dla stacji The CW.