Lily Gladstone ma nowy projekt. Co wiemy o "The Memory Police"?

World of Reel / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Lily+Gladstone+ma+nowy+projekt.+Na+pok%C5%82adzie+Charlie+Kaufman+i+Martin+Scorsese-153821
Lily Gladstone ma nowy projekt. Co wiemy o "The Memory Police"?
źródło: Getty Images
autor: Christopher Polk
Jak podaje blog World of Reel, Lily Gladstone, nominowana do Oscara za rolę w "Czasie krwawego księżyca", ma już nowy projekt. Aktorka zagra w napisanym przez Charliego Kaufmana dramacie "The Memory Police".

GettyImages-545703976.jpg Getty Images © Matej Divizna

Co wiemy o filmie "The Memory Police"?


Charlie Kaufman napisał scenariusz "The Memory Police" na podstawie powieści Yōko Ogawy.  Została ona wydana w Polsce pod tytułem "Podziemie pamięci". W jej oficjalnym opisie czytamy: 

Mieszkańcy bezimiennej wyspy żyją w świecie, z którego regularnie znikają najzwyklejsze przedmioty – kapelusze, róże, fotografie, wstążki. Jednego dnia są na wyciągnięcie ręki, drugiego zacierają się w pamięci, tracąc jakiekolwiek znaczenie. Większość poddaje się presji zapominania z całkowitą uległością, a nieliczni niepokorni trafiają pod nadzór policji pamięci. Młoda pisarka, która na rzecz tajemniczej instytucji straciła rodziców, postanawia ukryć w podziemiach domu przyjaciela, który potrzebuje ochrony. Ale czy życie w zamknięciu będzie miało kiedyś koniec?

Za sterami produkcji stanie Reed Morano, reżyserka znana m.in. z serialu "Opowieść podręcznej" oraz prezentowanego na festiwalu Sundance dramatu sci-fi "I Think We're Alone Now". Jednym z producentów będzie sam Martin Scorsese.  

Zobacz zwiastun animacji "Orion i ciemność"


Ostatnim filmem wyreżyserowanym przez Charliego Kaufmana jest zrealizowany dla Netfliksa dramat "Może pora z tym skończyć". Już w przyszłym miesiącu na platformę trafi animacja "Orion i ciemność", do której napisał scenariusz. Zobaczcie jej zwiastun:"Czas krwawego księżyca" w podcaście Mam parę uwag


Przypominamy odcinek podcastu Mam parę uwag, w którym Julia Taczanowska i Jakub Popielecki rozmawiają o filmie "Czas krwawego księżyca":

 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones