Lily Gladstone filmową żoną Leonardo DiCaprio

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Lily+Gladstone+filmow%C4%85+%C5%BCon%C4%85+Leonardo+DiCaprio-141272
Lily Gladstone filmową żoną Leonardo DiCaprio
źródło: Getty Images
autor: C Flanigan
Lily Gladstone ("Pierwsza krowa", "Kobiecy świat") dołączyła do obsady nowego filmu Martina Scorsesego "Killers of the Flower Moon".

Scenariusz Erica Rotha powstał na podstawie książki Davida Granna pod tym samym tytułem. Autor odsłonił kulisy makabrycznych mordów, do których doszło w Oklahomie w latach 20. XX wieku. Ofiarami byli Osagowie. Mordy rozpoczęły się po tym, jak na terenie należącym do plemienia odkryto ropę. Sytuacja zrobiła się na tyle poważna, że w sprawę zostały włączone służby federalne. Ze śledztwem związany był J. Edgar Hoover, który wykorzystał je do budowy swojej pozycji w siłach, które w przyszłości zmienił w FBI.

Główne role w filmie grają Leonardo DiCaprio i Robert De Niro. Gladstone wcieli się w Mollie Burkhart - wywodzącą się z plemienia Osage żonę Ernesta Buckharta (DiCaprio), który jest bratankiem wpływowego lokalnego ranczera (De Niro).

Budżet "Killers of the Flower Moon" wyniesie ponoć 200 milionów dolarów. Film powstaje dla Apple Studios. Data premiery nie została na razie ustalona.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones