TOP Oscary 2024: Poznajcie lepiej aktorki i aktorów nominowanych za pierwszy plan

Filmweb autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Oscary+2024%3A+Wybieramy+najlepsze+role+aktorek+i+aktor%C3%B3w+nominowanych+za+pierwszy+plan-154533
TOP Oscary 2024: Poznajcie lepiej aktorki i aktorów nominowanych za pierwszy plan
źródło: Getty Images
autor: Bryan Bedder
Już tylko godziny dzielą nas od najważniejszego wydarzenia filmowego roku - rozdania Oscarów. Nagrody Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej zostaną wręczone już po raz 96. Przez ostatnie tygodnie na stronach Filmwebu prezentowaliśmy sylwetki aktorek i aktorów, którzy w tym roku zostali nominowani do Oscarów w kategoriach pierwszoplanowych. Poniżej przypominamy je wszystkie jeszcze raz.

Najlepsze role artystek nominowanych do Oscara w kategorii najlepsza aktorka

pierwszoplanowa


Pochodząca z Kansas aktorka otrzymała w tym roku nominację za rolę Diany Nyad w filmie "Nyad". Jest to jej piąta nominacja Oscarów (czwarta w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa). Niestety do dziś nie zdobyła statuetki.Aktorka otrzymała nominację do Oscara za rolę Mollie Burkhart w filmie Martina Scorsesego "Czas krwawego księżyca". Dla urodzonej w Montanie aktorki jest to pierwsza w karierze nominacja oscarowa. Za rolę Mollie otrzymała już Złoty Glob.Pochodząca z Niemiec aktorka została doceniona za rolę Sandry Voyter, którą zagrała w filmie "Anatomia upadku". Jest to jej pierwsza nominacja oscarowa.Urodzona w Londynie aktorka walczy o Oscara za rolę Felicii Montealegre z filmu "Maestro". Jest to jej trzecia oscarowa nominacja. Aktorka wciąż czeka na pierwszą statuetkę.Pochodząca z Arizony aktorka została doceniona w tym roku za rolę Belli Baxter w filmie "Biedne istoty". Jest to jej czwarta aktorska nominacja oscarowa. Zdobyła statuetkę za rolę w filmie "La La Land".


POZNAJCIE WYNIKI ANKIETY OSCAROWEJ.

Najlepsze role artystów nominowanych do Oscara w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy
Aktor urodzony w Filadelfii może w tym roku zdobyć trzy Oscary za film "Maestro". Wcześniej zdobył łącznie dziewięć nominacji. Nigdy jednak nie otrzymał Oscara.Ten aktor również pochodzi z Filadelfii. O Oscara walczy za rolę Bayarda Rustina w filmie "Rustin". Jest to jego pierwsza nominacja oscarowa.Urodzony w Connecticut walczy o Oscara za rolę Paula Hunhama z filmu "Przesilenie zimowe". Jest to jego druga nominacja oscarowa. Poprzednio nie miał szczęścia i statuetki nie zdobył.Irlandzki aktor zdobył nominację za rolę J. Roberta Oppenheimera w filmie "Oppenheimer". Jest to jego pierwsza oscarowa nominacja. Rola ta przyniosła mu w styczniu Złoty Glob.Pochodzący ze stolicy USA aktor otrzymał nominację za rolę Theloniousa "Monka" Ellisona w filmie "Amerykańska fikcja". Jest to jego pierwsza nominacja oscarowa.
Już 10 marca, od godz. 23:30 tylko w CANAL+ online. Oglądaj 96. ceremonię rozdania Oscarów® - najważniejszych nagród w branży filmowej!    

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones