Ostre słowa gwiazdy "Czasu krwawego księżyca" o "Yellowstone": Urojony i żałosny

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gwiazda+nowego+filmu+Scorsese+ostro+o+%22Yellowstone%22%3A+Urojony+i+%C5%BCa%C5%82osny+%E2%80%93+Filmweb-151948
Ostre słowa gwiazdy "Czasu krwawego księżyca" o "Yellowstone": Urojony i żałosny
źródło: Getty Images
autor: Marc Piasecki
Wygląda na to, że nie wszystkim jest przykro z powodu zakończenia "Yellowstone" z Kevinem Costnerem na 5. sezonie (więcej o tym przeczytacie m.in. TUTAJ). Lily Gladstone, rdzenna Amerykanka, którą już niedługo zobaczmy w nowym filmie Martina Scorsese "Czas krwawego księżyca" – powiedziała, co myśli o serialu Taylora Sheridana zahaczającym o tematykę indiańskiego rezerwatu i jego mieszkańców. Jej zdaniem cierpi na urojenia i jest godny pożałowania.

Lily Gladstone – przedstawicielka rdzennych Amerykanów w HollywoodW swojej wypowiedzi o serialu "Yellowstone" Gladstone podkreśliła, że nie wini grających w serialu rdzennych Amerykanów, ale nie szczędzi słów krytyki na obrazu Indian, jaki został w nim przestawiony. Przyznała też, że sama kilkukrotnie starała się w nim o rolę. 

Bez obrazy dla lokalnych talentów. Brałam udział w przesłuchaniach kilka razy – powiedziała. 

kadr z serialu "Yellowstone"
Gladstone jako jedna z nielicznych przedstawicielek rdzennych mieszkańców Ameryki w Hollywood wypowiadała się na temat ich sytuacji w wywiadach podczas promocji "Czasu krwawego księżyca". Aktorka podkreślała wtedy, że chciała zagrać w filmie Scorsese, by naprawić obraz lokalnej społeczności – Indianie występują bowiem w kulturze raczej jako element scenografii, a nie pełnoprawni bohaterowie. 

Jako tubylcza społeczność i mieszkańcy Zachodu jesteśmy tak odczłowieczeni, że mamy wrażenie, jakbyśmy byli częścią krajobrazu, a nie ludźmi, którzy opowiadają historię – powiedziała.  

Lily Gladstone na planie filmu "Czas krwawego księżyca"

"Czas krwawego księżyca" – o czym opowie?Gdy na terenie zamieszkiwanym przez Osagów odkryta zostaje ropa naftowa, członkowie plemienia zaczynają ginąć lub umierać z nieznanych przyczyn. Sprawa ta przykuwa uwagę FBI i J. Edgara Hoovera. Poza Lily Gladstone na ekranie m.in.: Leonardo DiCaprio, Robert De Niro i Jesse Plemons

Zwiastun filmu "Czas krwawego księżyca"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones