Lily Gladstone w remake'u gejowskiego filmu Anga Lee

Reddit / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Lily+Gladstone+w+remake%27u+nagrodzonego+Z%C5%82otym+Nied%C5%BAwiedziem+%22Przyj%C4%99cia+weselnego%22-155214
Lily Gladstone w remake'u gejowskiego filmu Anga Lee
źródło: Getty Images
autor: Christina House
Wiemy już, w czym zagra Lily Gladstone po triumfie, jakim był jej występ u Martina Scorsesego "Czas krwawego księżyca". To nowy film twórcy "Fire Island" Andrew Ahna.

"Przyjęcie weselne" XXI wiekuProjekt nosi tytuł "The Wedding Banquet" i będzie to luźny remake filmu Anga Lee "Przyjęcie weselne". Oryginał wygrał festiwal w Berlinie i otrzymał nominacje do Oscara i Złotego Globu w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

"Przyjęcie weselne" było historią Tajwańczyka Wai Tunga, który mieszka w Nowym Jorku ze swoim amerykańskim kochankiem Simonem. Ich szczęście przerywa wizyta rodziców Wai Tunga. W obawie przed odrzuceniem Wai Tung namawia Wei Wei, by udawała jego narzeczoną. Sprawy wymykają się spod kontroli, kiedy jego rodzice zaczynają planować wesele.


Bohaterem nowej wersji będzie Koreańczyk Min, który właśnie kończy studia w Ameryce. Kiedy jego chłopak odrzuca jego oświadczyny, pragnący zdobyć zieloną kartę Min przekonuje swoją najlepszą przyjaciółkę Angelę, by została jego żoną. W zamian oferuje pokrycie kosztów terapii in vitro jej partnerki Liz. Min i Angela planują skromną uroczystość na potrzeby urzędu imigracyjnego. Plany te sypią się, kiedy do Seattle przybywa babcia Mina z zamiarem urządzenia wielkiego koreańskiego wesela.

Lily Gladstone zagra w filmie Liz. Jej ekranową partnerką będzie Kelly Marie Tran ("Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie"). Rola Mina jeszcze nie została obsadzona. Jego chłopaka zagra Bowen Yang ("Fire Island"). W obsadzie są również Joan Chen i Youn Yuh-jung.

Zdjęcia ruszą już za miesiąc w Vancouver.

Zwiastun filmu "Przyjęcie weselne"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones