Lupita Nyong’o przeniesie się z Wakandy do "Cichego miejsca"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Lupita+Nyong%E2%80%99o+z+widowiska+Marvela+%22Czarna+Pantera%22+trafi+do+spin-offu+horroru+%22Ciche+miejsce%22-148252
Lupita Nyong’o przeniesie się z Wakandy do "Cichego miejsca"
źródło: Getty Images
autor: Axelle/Bauer-Griffin
Rozpoczął się proces wyłaniania obsady widowiska "A Quiet Place: Day One". Jak donosi portal Deadline, Lupita Nyong'o, którą za chwilę zobaczymy w produkcji Marvela "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu", finalizuje właśnie rozmowy w sprawie zagrania jednej z głównych ról. Film oczywiście stanowi spin-off przebojowej serii "Ciche miejsce".

Co wiemy o filmie "A Quiet Place: Day One"?Pomysłodawcą filmu jest John Krasinski, który wyreżyserował "Ciche miejsce" i jego kontynuację. Jednak od samego początku wiadomo było, że w ten projekt zaangażuje się wyłącznie jako producent.

Za kamerą stanie Michael Sarnoski, o którym zrobiło się głośno za sprawą wyreżyserowanego przez niego filmu "Świnia", której gwiazdą był Nicolas Cage. Sarnoski nie był jednak pierwszym wyborem. Początkowo "A Quiet Place: Day One" miał wyreżyserować Jeff Nichols. Zrezygnował on jednak z tego projektu jesienią ubiegłego roku.

Fabuła filmu jest póki co pilnie strzeżoną tajemnicą. Wiemy jedynie tyle, że ma ona rozbudować postapokaliptyczne uniwersum.


O cyklu "Ciche miejsce"Nakręcony przez Johna Krasinskiego horror science-fiction "Ciche miejsce" trafił do kin w 2018 roku i niespodziewanie stał się kulturowym fenomenem. Obraz zyskał uznanie fanów i stał się jednym z większych przebojów studia Paramount, dla którego wcześniejsze lata należały raczej do chudych.

Akcja cyklu rozgrywa się w postapokaliptycznej rzeczywistości, w której resztki ludzkości próbują przetrwać. Najważniejszą techniką survivalową jest zachowywanie absolutnej ciszy, ponieważ grasujące potwory są wrażliwe na każdy dźwięk i atakują z brutalną efektywnością.

Część druga trafiła do kin w czasach pandemii COVID-19. Mimo niesprzyjających okoliczności "Ciche miejsce 2" zajęło dziewiąte miejsce wśród najbardziej kasowych premier 2021 w Ameryce zarabiając 160 mln dolarów. Kolejne 136 milionów horror zarobił na świecie.

"A Quiet Place: Day One", którego premiera planowana jest na przyszły rok, nie jest jedynym projektem cyklu, nad którym pracuje studio. W 2025 roku do kin powinno trafić "Ciche miejsce 3", które wyreżyseruje John Krasinski.

Zwiastun filmu "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones