Berlinale 2024. Lupita Nyong’o przewodniczącą jury konkursu głównego

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gwiazda+Marvela+zdecyduje+kto+wygra+Berlinale+2024-153240
Berlinale 2024. Lupita Nyong’o przewodniczącą jury konkursu głównego
źródło: Getty Images
autor: Gilbert Flores
W poniedziałek organizatorzy 74. Międzynarodowego Festiwalu w Berlinie ogłosili nazwisko osoby, która będzie przewodniczyć jury konkursu głównego. Tą osobą jest aktorka Lupita Nyong’o.

Lupita Nyong’o zdecyduje o zdobywcy Złotego NiedźwiedziaTym samym po raz drugi z rzędu jury festiwalu w Berlinie przewodniczyć będzie aktorka. Nie jest to pierwszy taki przypadek w historii imprezy. Po raz ostatni miało to miejsce w latach 1999-2000, kiedy to przewodniczącymi były Ángela Molina i Gong Li. Przed rokiem jury w Berlinie przewodziła Kristen Stewart.

Lupita Nyong’o ucieleśnia wszystko to, co kochamy w kinie: wszechstronność przy wyborze filmowych projektów, docieranie do różnych grup odbiorców, przy jednoczesnym zachowaniu spójności w kierującą nią ideą, która jest wyraźnie rozpoznawalna we wszystkich jej tak różnych bohaterkach. Jesteśmy szczęśliwi i dumni, że przyjęła nasze zaproszenie, by przewodzić jury 74. Berlinale - czytamy w oficjalnym komunikacie.


Lupita Nyong’o urodziła się w stolicy Meksyku, ale wychowywała się w rodzinnej Kenii. Studiowała teatr i film w Hampshire College, ale swój pierwszy film wyprodukowała w Kenii. Światową sławę przyniósł jej nagrodzony Oscarem występ w filmie "Zniewolony. 12 Years a Slave".

Ostatnio mogliśmy ją oglądać w filmie akcji "355" i widowisku Marvela "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu".

74. Berlinale odbędzie się w dniach 15-25 lutego 2024 roku.

Zwiastun filmu "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones