Martin Scorsese ma nowy projekt. Przeniesie na ekran powieść autora "Milczenia"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Martin+Scorsese+ma+nowy+projekt.+Przeniesie+na+ekran+powie%C5%9B%C4%87+autora+%22Milczenia%22-153556
Martin Scorsese ma nowy projekt. Przeniesie na ekran powieść autora "Milczenia"
źródło: Getty Images
autor: Cindy Ord
Martin Scorsese ma już nowy projekt. Będzie to adaptacja powieści Shūsaku Endō – autora "Milczenia", które reżyser przeniósł na ekran w 2016 roku.

Co wiemy o nowym projekcie Martina Scorsesego?


Martin Scorsese zapowiedział swój nowy projekt już w maju. W wywiadzie dla jezuickiego czasopisma "La Civiltà Cattolica" mówił: 

Odpowiedziałem na wezwanie Papieża w jedyny sposób, jaki znam jako artysta: wyobrażając sobie życie Jezusa i pisząc scenariusz, który zostanie kanwą filmu.

Akcja nowej produkcji autora "Chłopców z ferajny", będącej adaptacją napisanej przez Shūsaku Endō powieści "A Life of Jesus", ma się toczyć w czasach współczesnych. Osią fabuły nie będzie żadna katolicka doktryna, lecz nauki, które głosił Chrystus. Scorsese planuje rozpocząć zdjęcia jeszcze w tym roku. Zapowiedział też, że dzieło to będzie bez porównania krótsze od zamykającego aktualnie jego filmografię "Czasu krwawego księżyca" – metraż to 80 minut.

Zobacz zwiastun "Milczenia"


Uroczysta premiera "Milczenia" odbyła się 29 listopada 2016 roku w Watykanie. Zobaczcie zwiastun filmu, którego gwiazdami byli Andrew Garfield, Adam Driver i Liam NeesonXVII wiek. Dwóch młodych jezuitów pokonuje tysiące kilometrów, aby potajemnie przedostać się do Japonii, gdzie toczy się bezwzględna walka z chrześcijaństwem. Misjonarze poszukują swojego nauczyciela – słynącego z odwagi kapłana, o którym krążą plotki, że wyrzekł się wiary katolickiej i został buddyjskim mnichem. To, czego doświadczą, wystawi ich umiejętności przetrwania, a także wszystko, w co wierzą, na najcięższą próbę.

"Czas krwawego księżyca" w podcaście Mam parę uwag


Przypominamy odcinek podcastu Mam parę uwag, w którym Julia Taczanowska i Jakub Popielecki rozmawiają o ostatnim filmie Martina Scorsesego – opartym na faktach dramacie "Czas krwawego księżyca".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones