Adam Driver I

Adam Douglas Driver

8,1
57 033 oceny gry aktorskiej
Adam Driver I
Martin Scorsese nazwał go najlepszym aktorem jego pokolenia. Po zamachach z 11 września 2001 roku, osiemnastoletni Adam Driver wstąpił do Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych. Z powodu kontuzji, po prawie trzech latach powrócił do cywila, aby w 2005 roku rozpocząć studia aktorskie w Juilliard School. Występował w przedstawieniach na Broadwayu, a dzięki roli zwariowanego Adama Sacklera w serialu HBO "Dziewczyny" zaczął być rozpoznawalny. Sławę przyniósł mu jednak występ w 2015 roku w filmie "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy", w którym wcielił się w rolę Kylo Rena - złożoną postać i głównego antagonistę najnowszej trylogii. Po tym występie jego kariera nabrała rozpędu: wystąpił m. in. w filmie "MilczenieMartina Scorsese, "Paterson" Jima Jarmuscha oraz "Czarne bractwo. BlacKkKlansman" Spike'a Lee. Za ostatni został nominowany do Oscara w kategorii "najlepszy aktor drugoplanowy" w 2019 roku, natomiast rok później za rolę w w filmie "Historia Małżeńska" Noah Baumbacha otrzymał nominację w kategorii "najlepszy aktor pierwszoplanowy". Wraz z żoną Joanne Tucker założył organizację non-profit "Arts in the Armed Forces" (AITAF), która organizuje przedstawienia sceniczne dla oddziałów wojskowych w Stanach Zjednoczonych oraz za granicą.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 19 listopada 1983

miejsce urodzenia: San Diego, Kalifornia, USA

wzrost: 189 cm

Saturn
Zdobył Saturn, 13 innych nagród oraz 40 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Joanne Tucker (od 22.06.2013), syn
W 2009 roku ukończył aktorstwo na Juilliard School w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Odrzucił rolę Lexa Luthora w filmie "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości". Ostatecznie angaż otrzymał Jesse Eisenberg.
Po zamachach z 11.09.2001 roku zaciągnął się do Piechoty Morskiej USA. W wojsku spędził prawie 3 lata. W 2004 roku, z powodów zdrowotnych, opuścił armię i otrzymał Medal za Służbę Obronną Kraju.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Nie wiedziałem, że Fryderyk Chopin przeszedł na ciemną stronę mocy.

Niski poziom wypowiedzi niektórych użytkowników na temat tego aktora jest porazajacy.
Ja rozumiem, że może komuś nie podobac się samo wybranie jego osoby do zagrania głównego antagonisty w nowych GW, ale dokladanie do tego naprawdę słabych żartów na temat jego urody jest poniżej pasa.

Poza tym, wielu userow przez...

więcej

Super wypadł jako Kylo Ren

Adam grał tam fenomenalnie!! Naprawdę zobaczyłem takiego Kylo Rena jakiego się nie spodziewałem. Naprawdę szacun!

Może już w tym roku za "Marriage Story" Noaha Baumbacha.