Adam Driver I

Adam Douglas Driver

8,1
52 540 ocen gry aktorskiej
Adam Driver I
Martin Scorsese nazwał go najlepszym aktorem jego pokolenia. Po zamachach z 11 września 2001 roku, osiemnastoletni Adam Driver wstąpił do Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych. Z powodu kontuzji, po prawie trzech latach powrócił do cywila, aby w 2005 roku rozpocząć studia aktorskie w Juilliard School. Występował w przedstawieniach na Broadwayu, a dzięki roli zwariowanego Adama Sacklera w serialu HBO "Dziewczyny" zaczął być rozpoznawalny. Sławę przyniósł mu jednak występ w 2015 roku w filmie "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy", w którym wcielił się w rolę Kylo Rena - złożoną postać i głównego antagonistę najnowszej trylogii. Po tym występie jego kariera nabrała rozpędu: wystąpił m. in. w filmie "MilczenieMartina Scorsese, "Paterson" Jima Jarmuscha oraz "Czarne bractwo. BlacKkKlansman" Spike'a Lee. Za ostatni został nominowany do Oscara w kategorii "najlepszy aktor drugoplanowy" w 2019 roku, natomiast rok później za rolę w w filmie "Historia Małżeńska" Noah Baumbacha otrzymał nominację w kategorii "najlepszy aktor pierwszoplanowy". Wraz z żoną Joanne Tucker założył organizację non-profit "Arts in the Armed Forces" (AITAF), która organizuje przedstawienia sceniczne dla oddziałów wojskowych w Stanach Zjednoczonych oraz za granicą.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 19 listopada 1983

miejsce urodzenia: San Diego, Kalifornia, USA

wzrost: 189 cm

Saturn
Zdobył Saturn, 13 innych nagród i 40 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Joanne Tucker (od 22.06.2013), syn
W 2009 roku ukończył aktorstwo na Juilliard School w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Odrzucił rolę Lexa Luthora w filmie "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości". Ostatecznie angaż otrzymał Jesse Eisenberg.
Po zamachach z 11.09.2001 roku zaciągnął się do Piechoty Morskiej USA. W wojsku spędził prawie 3 lata. W 2004 roku, z powodów zdrowotnych, opuścił armię i otrzymał Medal za Służbę Obronną Kraju.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych