Martinez, Blunt i Connolly w wojennym "The Snow Goose"

Screendaily / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Martinez%2C+Blunt+i+Connolly+w+wojennym+%22The+Snow+Goose%22-22142
Olivier Martinez, Emily Blunt, Billy Connolly i Jenny Agutter spotkają się na planie wojennego dramatu "The Snow Goose", do którego zdjęcia rozpoczną się jesienią. Za kamerą stanie Gillies MacKinnon ("W stronę Marrakeszu").

Bohaterem filmu będzie wrażliwy malarz Philip Rhayader z powodu swojego kalectwa unikający kontaktów z innymi ludźmi. Pewnego dnia w drzwiach jego domu zjawia się 12-letnia dziewczynka - Forth, z ranną gęsią na rękach. Malarz opiekuje się ptakiem i przez jakiś czas czuje, że wreszcie ma prawdziwego przyjaciela. Kiedy jednak nadchodzi wiosna ptak odlatuje a w życie bohatera znowu wkrada się samotność.
Po kilku miesiącach gęś powraca do swego opiekuna i od tego momentu rytuał będzie się powtarzał. Wiele lat później, kiedy na świecie szaleje wojna, w drzwiach malarza ponownie pojawia się Firth - tym razem już nie dziecko, ale piękna kobieta.

Scenariusz do filmu powstał na podstawie powieści Paula Gallico a jego autorem jest James V. Hart ("Sahara"). Budżet produkcji wyniesie 20 milionów dolarów.