Netflix kręci adaptację "Problemu trzech ciał"

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Netflix+kr%C4%99ci+adaptacj%C4%99+%22Problemu+trzech+cia%C5%82%22-139130
Międzynarodowy bestseller "Problem trzech ciał" doczeka się wkrótce adaptacji jako serial oryginalny Netflix. Peter Friedlander, wiceprezes ds. seriali oryginalnych, tak mówi o książce:

Kiedy po raz pierwszy przeczytałem "Problem trzech ciał" (cykl "Wspomnienie o przeszłości Ziemi") na zawsze zmieniłem swoje podejście do science fiction.


Choć koncept wydaje się mało odkrywczy — jest to opowieść o pierwszym spotkaniu z obcą cywilizacją — to sposób, w jaki Liu Cixin łączy naukę z fikcją sprawia, że jego wizja przyszłości i kontaktu z przybyszami spoza Ziemi jest o wiele bardziej realistyczna niż inna literatura z gatunku science fiction, z jaką miałem do czynienia. Jednocześnie bardzo wciągnęła mnie historia o całej ludzkości narażonej na to samo zewnętrzne zagrożenie, które zarazem łączy i dzieli ludzi.

Od samego początku pracy w firmie Netflix przy serialach takich jak "Czarne lustro" czy "Sense8" skupiałem się na poszukiwaniu historii, które są jedyne w swoim rodzaju. Ta historia wydawała się wyjątkowa, można się z nią szczególnie mocno identyfikować.  Dlatego z przyjemnością ogłaszam, że uhonorowany nagrodą Hugo "Problem trzech ciał" i jego dwa sequele wkrótce pojawią się na Netflix jako serial.

Three-Body Universe i Yoozoo Group przyznali nam prawa do produkcji anglojęzycznej serialowej adaptacji; udało nam się także stworzyć zespół utalentowanych i wnikliwych twórców. Każda osoba pracująca przy tym projekcie uwielbia i darzy szacunkiem te książki, a przy tym ambitnie podchodzi do twórczego zadania, jakim jest przeniesienie tej niesamowitej historii na ekrany widzów z całego świata. 

Do zespołu kreatywnego dołączyli także genialni i wybitni producenci wykonawczy, tacy jak:

- Bernadette Caulfield ("Gra o tron", "Z Archiwum X"), świeżo upieczona prezes firmy producenckiej Benioff & Weiss.
- Nena Rodrigue, prezes ds. telewizji w firmie producenckiej T-Street Johnsona i Bergmana.
- Lin Qi, prezes posiadających prawa Yoozoo Group oraz The Three-Body Universe, a także Zhao Jilong, wiceprezes The Three-Body Universe, którzy z wielkim zaangażowaniem biorą udział w tworzeniu franczyzy "Problemu trzech ciał".
- Firma Plan B Entertainment (należąca do Brada Pitta, Jeremyego Kleinera oraz Dede Gardner), która wyprodukowała światowe hity, takie jak film oryginalny Netflix pt. "Okja" oraz nagrodzony Oscarem film "Moonlight".
- Rosamund Pike i Robie Uniacke, których firma Primitive Streak zajmuje się sprawami wybitnej własności literackiej na arenie międzynarodowej.

Posługując się cytatem z "Problemu trzech ciał": W mojej pracy chodzi o łączenie wielu pozornie niezwiązanych ze sobą rzeczy. Po połączeniu ich we właściwy sposób dosięgasz prawdy.

Wszystkich nas łączy jeden cel: oddać hołd tej niezwykłej opowieści i zabrać widzów w najlepszą podróż w ich życiu.

Oto komentarze twórców:

Autor i konsultant produkcji Liu Cixin:


Głęboko szanuję pracę twórców pracujących nad adaptacją Problemu trzech ciał i wierzę, że świetnie poradzą sobie z przeniesieniem tej historii na ekran – powiedział Liu Cixin. – Pragnę opowiedzieć historię, która wykracza poza granice czasu oraz kwestie narodowości, kultury i koloru skóry; Taką, przez którą zaczniemy postrzegać los ludzkości jako los nas wszystkich. – To dla mnie, jako autora, wielki zaszczyt móc obserwować jak ten wyjątkowy pomysł science fiction zdobywa popularność i fanów na całym świecie. Nie mogę się doczekać chwili, kiedy nowi i dotychczasowi fani z całego świata obejrzą tę historię na Netflix

Producenci wykonawczy i autorzy scenariusza — David Benioff i D.B. Weiss:

  
Trylogia Liu Cixina to najambitniejsza seria science fiction, jaką mieliśmy okazję przeczytać. Czytelnicy przemierzają drogę od lat 60. XX wieku po kres czasu, od życia na naszym bladoniebieskim punkciku aż po odległe rejony Wszechświata. Cieszymy się, że spędzimy najbliższe lata, ożywiając tę historię dla widzów z różnych zakątków globu.

Scenarzysta i producent wykonawczy Alexander Woo:


Jestem zaszczycony możliwością adaptacji jednego z najgenialniejszych utworów chińskiej literatury science fiction. Problem trzech ciał łączy wiele elementów, które uwielbiam: złożone, wielowymiarowe postaci i rzeczywiste dylematy egzystencjalne, przy czym wszystko jest wplecione w elegancką i głęboko humanitarną alegorię. Bardzo się cieszę na myśl o rozpoczęciu współpracy z firmą Netflix i ekipą doświadczonych twórców.

Producentka wykonawcza Bernadette Caulfield:


Z Davidem i D.B. współpracuję już od wielu lat i cieszę się, że mogę do nich dołączyć i wybrać się w kolejną podróż z nimi i fantastyczną ekipą z Netflix. Łączy nas pasja i wspólna wizja wcielania w życie dynamicznych i spektakularnych historii, a taki właśnie jest Problem trzech ciał — unikalny i niezwykle ambitny.

Producent wykonawczy Lin Qi:


The Three-Body Universe i Yoozoo Group nie mogą doczekać się współpracy z twórcami i artystami z całego świata, którzy są zafascynowani "Problemem trzech ciał". Chcemy stworzyć sztukę o zróżnicowanej formie. Firma Yoozoo oddaje cześć cywilizacji i nakreśla jej portret, używając do tego rozwiązań technologicznych. Saga Liu Cixina stanowi element tej wspaniałej cywilizacji. Z wielką ekscytacją rozpoczynamy nową przygodę z firmą Netflix — potęgą w branży kreatywnej i światowym serwisem rozrywkowym, który bez przerwy serwuje nam wybitne filmy, seriale i programy.
Udostępnij: