Nie żyje Jacek Czyż, głos Tygryska z "Kubusia Puchatka"

Onet.pl / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nie+%C5%BCyje+Jacek+Czy%C5%BC%2C+g%C5%82os+Tygryska+z+%22Kubusia+Puchatka%22-138636
Nie żyje Jacek Czyż, głos Tygryska z "Kubusia Puchatka"
źródło: Getty Images
autor: NurPhoto
Zmarł Jacek Czyż, aktor dubbingowy znany m.in. z podkładania głosu Tygryskowi w filmie "Przygody Kubusia Puchatka". Miał 67 lat. Aktor od kilku lat poważnie chorował na raka, w 2017 roku przeszedł m.in. udar mózgu. 

Informację o jego śmierci potwierdził jego syn, Aleksander Orsztynowicz-Czyż, który napisał na Facebooku: Drodzy, dziś odszedł mój Tata. Będzie nam go brakować najbardziej, ale wiem, że jest Mu teraz spokojniej i śpiewa "ojejku jejku" w najlepszym możliwym składzie. Kocham Cie Czyżu seniorze. 

Jacek Czyż - kim był?


Jacek Czyż był aktorem teatralnym, filmowym i dubbingowym. Przed kamerą występował w rolach epizodycznych. W jego filmografii znajdują się takie tytuły, jak m.in. "Polskie drogi" (1976), "Miś" (1980) czy "Między ustami a brzegiem pucharu" (1987).

Najważniejsze w jego karierze były jednak role dubbingowe. Czyż podkładał głos m.in. takim postaciom, jak Tygrysek w filmie "Przygody Kubusia Puchatka" (1977) czy serialu "Nowe przygody Kubusia Puchatka" (1988-1991), Rafiki z "Króla Lwa" (1994) czy Argus Filch z serii filmów o Harrym Potterze.
Udostępnij: