Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka. Halina ze "Świata według Kiepskich" miała 58 lat

Facebook / autor : /
https://www.filmweb.pl/news/Nie+%C5%BCyje+Marzena+Kipiel-Sztuka.+Halina+ze+%22%C5%9Awiata+wed%C5%82ug+Kiepskich%22+mia%C5%82a+58+lat-156003
Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka. Halina ze "Świata według Kiepskich" miała 58 lat
W wieku 58 lat zmarła Marzena Kipiel-Sztuka – pamiętna Halina, żona Ferdka z popularnego serialu "Świat według Kiepskich". Smutną informację przekazała aktorka Renata Pałys, czyli jej ekranowa sąsiadka Helena Paździoch. Zamieściła ona w mediach społecznościowych krótki post ze zdjęciem zmarłej koleżanki. Możecie go zobaczyć poniżej:Kim była Marzena Kipiel-Sztuka? Początki kariery


Marzena Kipiel-Sztuka urodziła się 19 października 1965 roku. W latach 1987–1989 pracowała jako suflerka w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie. Jako aktorka zadebiutowała rok później na deskach Teatru Dramatycznego w rodzinnej Legnicy.

Nie tylko Halinka Kiepska. Z jakich ról zapamiętamy Marzenę Kipiel-Sztukę?


Największą popularność przyniosła Marzenie Kipiel-Sztuce rola Halinki, żony granego przez Andrzeja Grabowskiego Ferdka w serialu "Świat według Kiepskich". Aktorka wcielała się w nią nieprzerwanie od startu produkcji w 1999 roku aż do jej końca w 2022 roku.

Marzena Kipiel-Sztuka jako Halinka Kiepska w serialu "Świat według Kiepskich"

W filmografii Marzeny Kipiel-Sztuki znajdziemy przede zarówno komedie ("Byzuch 2", "Kop głębiej", "Miłość jest blisko"), jak i dramaty obyczajowe ("Sztuczki", "Fighter"). Użyczyła też głosu jednej z bohaterek animacji "Jak uratować mamę". Gościnnie pojawiała się w takich serialach jak "Pierwsza miłość", "Fala zbrodni" czy "Sprawiedliwi – Wydział kryminalny". Po raz ostatni na ekranie mogliśmy ją zobaczyć w serialu "Behawiorysta". Wcieliła się w nim w postać ciotki Horsta.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones