Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/OFICJALNIE%3A+Billy+Dee+Williams+w+%22Star+Wars+IX%22-128932

OFICJALNIE: Billy Dee Williams w "Star Wars IX"

  • The Hollywood Reporter
  • autor: mp
  • Filmy
Dziś mamy dzień potwierdzania plotek. Portal The Hollywood Reporter ogłosił to, co większość fanów "Gwiezdnych wojen" słyszała już jakiś czas temu: w obsadzie "Star Wars: Episode IX" znalazło się miejsce dla Billy'ego Dee Williamsa.

shutterstock_5886288cf.jpg


Oczywiście aktor może wcielić się w filmie tylko w jedną postać - legendarnego Lando Calrissiana. Po raz pierwszy Williams zagrał go w "Imperium kontratakuje". Od dłuższego czasu użycza bohaterowi głosu na potrzeby bardzo różnych projektów, a to gier ("Star Wars Battlefront II"), a to seriali (m.in. osadzeni w obecnym kanonie "Star Wars: Rebelianci"). Był nawet Lando w animowanym filmie "LEGO PRZYGODA".

Oczywiście szczegóły fabuły są trzymane w ścisłej tajemnicy. Nie wiemy więc nic na temat tego, jaką rolę odegra w fabule postać Lando.

Williams to druga nowa osoba w obsadzie dziewiątej części "Gwiezdnych wojen". Zaledwie trzy dni temu informowaliśmy, że angaż otrzymała Keri Russell.

Sama postać Lando jest obecna w nowym kanonie już od dłuższego czasu. Bohater pojawił się we wspomnianym już serialu animowanym "Star Wars: Rebelianci", a w tym roku jego młodsze wcielenie (grane przez Donalda Glovera) oglądaliśmy na dużym ekranie w widowisku "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie". Po sieci krążą też spekulacje, że postać może otrzymać swój własny spin-off.

3 21

zobacz też: