Optimus Prime nie jest transfobem. Zobacz, jak odniósł się do niebinarnego transformera

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Optimus+Prime+nie+jest+transfobem.+Zobacz%2C+jak+odni%C3%B3s%C5%82+si%C4%99+do+niebinarnego+transformera+w+nowym+serialu+Paramount%2B-148501
Optimus Prime nie jest transfobem. Zobacz, jak odniósł się do niebinarnego transformera
Hasbro, Paramount+ i Nickelodeon dbają o inkluzywność. W serialu "Transformers: EarthSpark" zadebiutował nowy bohater. Jest to niebinarny transformer o imieniu Nightshade. 

Oto pierwszy niebinarny Transformer. Poznajcie Nightshade


Nightshade zadebiutowałx pod koniec pierwszego sezonu "Transformers: EarthSpark", czyli serialu, który trafił na Paramount+ 11 listopada. Aktualnie w Internecie krążą kadry z serialu, na których bohaterowie tłumaczą Optimusowi Prime, że zaimkki "ona / jej", "on / jemu" nie odzwierciedlają tego, kim jest Nightshade. Optimus Prime przeprasza za pomyłkę i używa preferowanej przez Nightshadex formy. Screeny z odcinka możecie znaleźć m.in. na Twitterze: W "Transformers: EarthSpark" poznajemy nową generację Transformerów zwanych Terranami. Ich przedstawiciele muszą znaleźć swoje miejsce między Autobotami i Decepticonami oraz ludzką rodziną, która ich adoptuje. Zobaczcie zwistun serialu: 

Kim są Transformery?


Transformers to cykl filmów i seriali science fiction inspirowanych marką zabawek produkowanych przez firmę Hasbro. Tytułowi bohaterowie to pochodzące z planety Cybertron roboty bojowe. W zależności od generacji potrafią się one zamieniać się w pojazdy bądź zwierzęta. Transformery dzielą się na dobre Autoboty i złe Decepticony. Na czele pierwszych stoi szlachetny Optimus Prime. Przywódcą drugich jest podstępny i okrutny Megatron. Obie grupy toczą ze sobą odwieczny bój.

Marka Transformers narodziła się w 1984 roku i z miejsca okazała się wielkim sukcesem. Jeszcze w tym samym roku w telewizji zadebiutował serial animowany, którego uzupełnieniem był film kinowy z 1986 roku. Głosu użyczył w nim sam Orson Welles. Kosmiczne roboty powróciły na ekrany kin dwie dekady później. Film "Transformers" (2007) w reżyserii Michaela Baya ze Stevenem Spielbergiem na stanowisku producenta wykonawczego zarobił na całym świecie ponad 700 milionów dolarów. Widowisko doczekało się szeregu kontynuacji oraz spin-offu pt. "Bumblebee".

Transformers to najcenniejsza filmowa seria wytwórni Paramount. Kosmiczne roboty przyniosły studiu miliardy dolarów zysku. Nad realizacją cyklu od samego początku czuwa producent Lorenzo di Bonaventura. Franczyza obejmuje również m.in. komiksy, gry wideo oraz powieści.

Zobaczcie zwiastun serialu: "Transformers: EarthSpark": 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones