świat

Transformers

Transformers

Cykl filmów i seriali science fiction inspirowanych marką zabawek produkowanych przez firmę Hasbro. Tytułowi bohaterowie to pochodzące z planety Cybertron roboty bojowe. W zależności od generacji potrafią się one zamieniać się w pojazdy bądź zwierzęta. Transformery dzielą się na dobre Autoboty i złe Decepticony. Na czele pierwszych stoi szlachetny Optimus Prime. Przywódcą drugich jest podstępny i okrutny Megatron. Obie grupy toczą ze sobą odwieczny bój.

Marka Transformers narodziła się w 1984 roku i z miejsca okazała się wielkim sukcesem. Jeszcze w tym samym roku w telewizji zadebiutował serial animowany, którego uzupełnieniem był film kinowy z 1986 roku. Głosu użyczył w nim sam Orson Welles. Kosmiczne roboty powróciły na ekrany kin dwie dekady później. Film "Transformers" (2007) w reżyserii Michaela Baya ze Stevenem Spielbergiem na stanowisku producenta wykonawczego zarobił na całym świecie ponad 700 milionów dolarów. Widowisko doczekało się szeregu kontynuacji oraz spin-offu pt. "Bumblebee".

"Transformers" to najcenniejsza filmowa seria wytwórni Paramount. Kosmiczne roboty przyniosły studiu miliardy dolarów zysku. Nad realizacją cyklu od samego początku czuwa producent Lorenzo di Bonaventura. Franczyza obejmuje również m.in. komiksy, gry wideo oraz powieści.

Więcej Mniej
gatunkiSci-Fi / Akcja / Animacja
Transformers: Przebudzenie bestii
Zwiastun nr 2
Bumblebee
Zwiastun nr 2
Transformers: Ostatni Rycerz
Zwiastun nr 5
Transformers: Prime
Spot Jack Darby Promo
Transformers: Devastation
Zwiastun nr 1 - E3 2015
Transformers Universe
Zwiastun nr 2
Transformers: Rise of the Dark Spark
Zwiastun nr 3
Movie się
Movie się "Bandersnatch", "Bumblebee", Złote Globy 2019
Test wiedzy

Transformers

Jak wielkim fanem serii "Transformers" jesteś?

Jeszcze w latach 80 jako dziecko, byłem zafascynowany transformerami. The Transformers: The Movie z 86 r. było swego rodzaju przełomem w moim patrzeniu na to uniwersum.
Nawet Beast Wars: Transformers wydane lata "świetlne" po w/w tytule dawały super frajdę.
Dlatego jestem pewien, że pewne koncepcje powinny zostać w...

więcej

„Bumblebee” to film o Transformerach na jaki czekałem od kilkunastu lat. Klasyczny wygląd postaci, czytelne sceny akcji, emocje, nieirytujący humor oraz ludzcy bohaterowie i zgrabne operowanie nostalgią. W końcu!

Nie byłem specjalnie zaskoczony pozytywnymi zachodnimi recenzjami, bo wierzyłem w ten projekt od...

Transformers jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.