Powstanie druga część filmu
"Zatoichi" - takiej informacji udzielił swoim wielbicielom za pośrednictwem strony internetowej sam
Takeshi Kitano. Nie wiadomo na razie, kiedy rozpoczną się prace na planie, ale nieoficjalne źródła podają, iż premiera filmu miałaby się odbyć podczas przyszłorocznego międzynarodowego festiwalu filmowego w Wenecji.
W roli głównej wystąpi oczywiście
Takeshi Kitano, który na potrzebę filmu już ufarbował swoje włosy na blond.
"Zatoichi", który na ekrany polskich kin wejdzie 28 stycznia przyszłego roku, jest kinową wersją popularnego japońskiego serialu telewizyjnego. To opowieść o niewidomym mistrzu miecza, tytułowym Zatôichi, który podróżując po kraju staje w obronie niewinnych ludzi.
Realizowany w latach 1962-1989 r. serial bił rekordy popularności w Kraju Kwitnącej Wiśni, jak i poza jego granicami. Zrealizowany przez
Takeshiego Kitano film kinowy okazał się największym - jak na razie - przebojem kasowym w karierze japońskiego reżysera. Film w Kraju Kwitnącej Wiśni obejrzało ponad 2 miliony widzów.