Reżyser "Warcrafta" ekranizuje komiks z uniwersum 2000 AD

X / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyser+%22Warcrafta%22+ekranizuje+komiks+z+uniwersum+2000+AD-129025
Reżyser "Warcrafta" ekranizuje komiks z uniwersum 2000 AD
Jak informowaliśmy na stronach Filmwebu, Duncan Jones ("Warcraft: Początek") ogłosił, że jego kolejnym filmem będzie ekranizacja komiksu. Do tej pory jednak nie ujawnił tytułu. Jego wczorajsze wideo opublikowane na Twitterze daje jednak sporo wskazówek na temat tego, co ekranizuje.

Tweet znajdziecie poniżej:
Panuje zgoda, że film Jonesa będzie ekranizacją komiksu z uniwersum 2000 AD. Oczywiście najbardziej znaną postacią tego cyklu jest sędzia Dredd. Jednak większość fanów sądzi, że to nie o niego chodzi, a o postać znaną jako Rogue Trooper.

Bohater po raz pierwszy pojawił się na łamach komiksu "2000 AD" w 1981 roku. Jego twórcami są Gerry Finley-Day i Dave Gibbons. Rogue Trooper to człowiek genetycznie zmodyfikowany, wyprodukowany do celów militarnych. Ma niebieską skórę, jest odporny na praktycznie wszystkie znane toksyny, kwasy, może przeżyć również w pustce. Gdyby jednak jakimś cudem jego ciało zostało zniszczone, on sam może przeżyć dzięki trójce swoich towarzyszy mający postać biochipów, do których wgrana może zostać jego świadomość. Ich imiona to: Gunner (chip umieszczony jest na broni), Bagman (chip w plecaku), Helm (chip na hełmie). W komiksach Rogue Trooper polował na Zdradzieckiego Generała.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones