Recenzujemy "Tajemnice Dumbledore'a". Czy warto iść do kina na 3. część cyklu "Fantastyczne zwierzęta"?

Filmweb autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Recenzujemy+%22Tajemnice+Dumbledore%27a%22.+Czy+warto+i%C5%9B%C4%87+do+kina+na+3.+cz%C4%99%C5%9B%C4%87+cyklu+%22Fantastyczne+zwierz%C4%99ta%22-146067
Recenzujemy "Tajemnice Dumbledore'a". Czy warto iść do kina na 3. część cyklu "Fantastyczne zwierzęta"?
Już w czwartek na ekrany kin zawita trzecia część cyklu "Fantastyczne zwierzęta". Eddie Redmayne i Jude Law powracają do ról Newta Scamandera i Albusa Dumbledore'a. Towarzyszy im Mads Mikkelsen, który przejął rolę Gellerta Grindelwalda po Johnnym Deppie. Jak aktor poradził sobie z tym wyzwaniem? O "Tajemnicach Dumbledore'a" pisze Michał Walkiewicz."Dumblecore" – recenzja filmu "Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a"


Nie sądzę, by po dwóch dekadach magicznych praktyk i niemal tuzinie filmów profesor Dumbledore, albo ktokolwiek z magicznej ferajny J.K. Rowling, miał przed nami jakieś tajemnice. A nawet jeśli, nie potrzeba tu detektywa, tylko analityka rynku. Filmami o Harrym Potterze rządziła logika kina inicjacyjnego - małoletni czarodziej dorastał, zaś widzowie albo dorastali razem z nim, albo cofali się po własnych śladach do czasów dzieciństwa. Seria "Fantastyczne zwierzęta" to raczej ćwiczenie z wywoływania duchów; obracanie w dłoniach starych klocków w nadziei, że nowa konstrukcja ułoży się sama. Dla fanów - dobre i to. Niestety, mugole też chodzą do kina.
  
Akcja nowego filmu rozgrywa się w poprzednim filmie - potężny czarodziej Gellert Grindelwald (Mads Mikkelsen) ponownie wzywa magiczny świat do walki z chodzącymi po ulicach szarakami, zaś jego dawny przyjaciel Albus Dumbledore, za sprawą paktu krwi, wciąż nie może podnieść na niego różdżki. Zadanie powstrzymania faszyzującego złoczyńcy spada więc na magicznego zoologa Newta Skamandra (Eddie Redmayne) oraz na jego sklecony w biegu czarodziejski dream team. I po raz trzeci safandułowaty Scamander wypuszcza z rąk walizkę pełną fantastycznych zwierząt, odpalając tym samym całą fabułę. Czary mary, wracasz na start. 

Całą recenzję Michała Walkiewicza przeczytacie TUTAJ.

"Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a" – o czym opowiada film?


Profesor Albus Dumbledore (Jude Law) wie, że potężny i zły czarodziej Gellert Grindelwald (Mads Mikkelsen) zamierza zawładnąć światem czarodziejów. Nie mogąc powstrzymać go w pojedynkę, powierza to zadanie magizoologowi Newtowi Scamanderowi (Eddie Redmayne). Staje on na czele nieustraszonej drużyny, złożonej z czarodziejów, czarodziejek i jednego dzielnego mugolskiego piekarza. W niebezpiecznej misji natkną się oni na znane już i nowe zwierzęta oraz staną do walki z coraz liczniejszymi zastępami zwolenników Grindelwalda. Ale jak długo Dumbledore będzie trzymał się z boku, skoro stawka jest tak wielka?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones