Oficjalnie! Mads Mikkelsen nowym Grindelwaldem

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Oficjalnie+Mads+Mikkelsen+nowym+Grindelwaldem-140387
Oficjalnie! Mads Mikkelsen nowym Grindelwaldem
Mamy dobrą wiadomość dla fanów duńskiego aktora Madsa Mikkelsena. Parę tygodni temu pojawiła się informacja, że jest on kandydatem do przejęcia po Johnnym Deppie roli Gellerta Grindelwalda. Teraz Warner Bros. oficjalnie ją potwierdził.

1.jpg Getty Images © Neilson Barnard


Mikkelsen, który od kilku lat jest etatowym odtwórcą czarnych charakterów w hollywoodzkich widowiskach, wcieli się w postać przeciwnika Newta Scamandera w trzeciej części "Fantastycznych zwierząt".

Przypomnijmy, że Johnny Depp był już na planie trójki i wziął udział w kręceniu jednej sceny. Potem jednak musiał z filmu zrezygnować, kiedy przegrał proces wytoczony przez gwiazdora gazecie "The Sun" za użycie przez nią terminu "wife beater" sugerującego, że bił swoją żonę. Przegrany proces oznacza, że w przyszłości gazety brytyjskie z większą swobodą mogłyby rzucać aluzje, że Depp jest damskim bokserem, a to oczywiście nie byłoby wskazane w czasie promocji trzeciej część kasowego cyklu. Depp właśnie odniósł w tej sprawie kolejną porażkę i nie będzie mógł złożyć apelacji.

"Fantastyczne zwierzęta 3" wyreżyseruje David Yates. Współautorką scenariusza jest J.K. Rowling, która sama w ostatnich miesiącach wzbudzała w sieci sporo kontrowersji swoimi wypowiedziami na temat osób transseksualnych.

Premiera widowiska została niedawno przeniesiona na lipiec 2022 roku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones