"Fantastyczne zwierzęta 3" dopiero w lipcu 2022 roku

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Fantastyczne+zwierz%C4%99ta+3%22+dopiero+w+lipcu+2022+roku-140151
"Fantastyczne zwierzęta 3" dopiero w lipcu 2022 roku
Warner Bros. ogłosił, że trzecia część "Fantastycznych zwierząt" nie trafi do kin w przyszłym roku. Nowa amerykańska data premiery to 15 lipca 2022 roku. Dla osób śledzących informacje dotyczące widowiska nie jest to niespodzianka.

Decyzja związana jest z rezygnacją Johnny'ego Deppa z roli Gellerta Grindelwalda. Aktor został o to poproszony przez szefa studia po tym, jak w Wielkiej Brytanii zapadł wyrok w sprawie wytoczonej przez gwiazdora gazecie "The Sun" za użycie przez nią terminu "wife beater" sugerującego, że bił swoją żonę. Przegrany proces oznacza, że w przyszłości gazety brytyjskie z większą swobodą mogłyby rzucać aluzje, że Depp jest damskim bokserem, a to oczywiście nie byłoby wskazane w czasie promocji trzeciej część kasowego cyklu.

Nowa data oznacza opóźnienie premiery o osiem miesięcy. Warner Bros. musi więc zakładać, że szybko znajdzie nowego Grindelwalda. Na razie nie wiadomo jednak, kto ma szanse na rolę.

Angaż nowego aktora nie będzie szczególnie kosztowny dla studia, ponieważ Johnny Depp na potrzeby trzeciej części "Fantastycznych zwierząt" nagrał dotąd zaledwie jedną scenę. Zdjęcia do widowiska rozpoczęły się pod koniec września.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones