Richard Donner nie jest za stary do tej roboty. Nakręci "Zabójczą broń 5"

Coming Soon / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Richard+Donner+nie+jest+za+stary+do+tej+roboty+-+nakr%C4%99ci+%22Zab%C3%B3jcz%C4%85+bro%C5%84+5%22-140765
Richard Donner nie jest za stary do tej roboty. Nakręci "Zabójczą broń 5"
Dla nieuleczalnych nostalgików oraz fanów "Zabójczej broni" ten rok nie mógł się zacząć lepiej. W wywiadzie z magazynem The Telegraph 90-letni Richard Donner oficjalnie potwierdził, że sanie za kamerą piątego i ostatniego filmu serii, a Martin Riggs i Roger Murtaugh jeszcze raz pojadą na patrol. 


"To będzie ostatnia część - mówił - To dla mnie nie tylko zaszczyt, ale i obowiązek, żeby godnie zakończyć tę serię. Będzie ekscytująco. I jeszcze raz podkreślę, to ostatni film z cyklu, obiecuję to". A Wy, jesteście podekscytowani?

Przypomnijmy, że  aktorzy Mel Gibson i Danny Glover również pojawią się na planie. Próbujemy zrealizować jeszcze jedną "Zabójczą broń". Wraca Dick Donner i oryginalna obsada. To niesamowite. Ta historia jest dla niego bardzo osobista. Mel i Danny są gotowi, więc wszystko zależy teraz od scenariusza - mówił w styczniu Dan Lin, jeden z producentów serii.  

Jeszcze w 2008 roku pojawiła się plotka, że Shane Black, scenarzysta "jedynki", napisał jeszcze jedną historię o dwójce bohaterów i chciał namówić kolegów na realizację jeszcze jednej, finałowej odsłony serii. O szansach na realizację piątej części ostatnio mówiło się jeszcze w 2017 roku. W lutym 2018 roku Donner powiedział jednak, że projekt nie dojdzie do skutku ze względu na "prawników studia Warner Bros.", których "negocjacje przynoszą efekt przeciwny do zamierzonego". 

Ciekawe zatem, o jakim scenariuszu mowa - o teksćie Blacka czy zupełnie nowej historii? W 2018 Donner mówił, że planowana wówczas "piątka" miała nazywać się "Lethal Finale" i była "bardzo mroczna". Z kolei w wywiadzie z ubiegłego roku Danny Glover zapowiadał, że opowieść będzie osadzona w "skomplikowanej rzeczywistości społecznej i politycznej" i że film weźmie się za bary z tematami, którymi żyje Ameryka.  

Dla samego reżysera będzie to powrót za kamerę po ponad 14-letniej emeryturze. Ostatnim filmem Donnera było "16 przecznic" z 2006 roku. 

Przypominamy też odcinek "Na skróty", w którym dzielimy się naszą miłością do tego tego filmu. Zobaczcie sami. Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones