Shane Black I

6,9
1 644 oceny scenariuszy
Shane Black I
Shane Black jest jednym z pionierów w pisaniu scenariuszów na potrzeby kina akcji. Potwierdził swoją wartość wydając scenariusz do "Zabójczej Broni". Współpracował także przy następnej części cyklu w 1989 roku. Sukcesy te sprawiły, że prace jego osiągały coraz to wyższe ceny. Spod jego ręki wyszły scenariusze do filmów takich jak: "Ostatni Skaut" czy "Długi Pocałunek na Dobranoc". Pomagał także McTiernanowi i Schwarzeneggerowi przy scripcie do filmu "Bohater ostatniej akcji". Niedawno napisał scenariusz do superprodukcji Iron Man 3.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 16 grudnia 1961

miejsce urodzenia: Pittsburgh, Pensylwania, USA

wzrost: 185 cm

Ma brata Terry'ego.
W 1983 roku ukończył University of California w Los Angeles (Kalifornia, USA) na kierunku teatr.
Był jednym z kandydatów na reżysera "Spectre", jednak Sam Mendes ostatecznie zgodził się ponownie stanąć za kamerą kolejnego filmu o Jamesie Bondzie.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

... jako twórca filmowy, przestał dla mnie istnieć

Die Hard

użytkownik usunięty

Błagam, człowieku, nie pozwól umrzeć "Szklanej pułapce" w tak wielkim wstydzie. Poczekaj aż McTiernan wyjdzie z pierdla, przypomnijcie sobie lata 80. i wskrzeście tego trupa na jeden ostatni występ.

Dialogi do "Zabójczej broni", a przede wszystkim do "Ostatniego skauta" były przemistrzowskie :)

Dwa jego scenariusze zostały sprzedane za rekordowe w swoim czasie kwoty. Za "Ostatniego skauta" (1991) otrzymał 1 750 000 dolarów. "Długi pocałunek na dobranoc" (1996) przyniósł mu 4 miliony dolarów zysku.

Ma u mnie dychę za Długi pocałunek na dobranoc :)