"Zabójcza broń 5" zacięła się

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Zab%C3%B3jcza+bro%C5%84+5%22+zaci%C4%99%C5%82a+si%C4%99-126869
Wygląda na to, że piąta odsłona "Zabójczej broni" może nie dojść do skutku. Jak twierdzi reżyser cyklu Richard Donner, wszystkiemu winni są prawnicy wytwórni Warner Bros.


87-letni filmowiec gościł niedawno w podcaście Maltin on Movies. Jednym z tematów trwającej ponad godzinę rozmowy był cykl "Zabójcza broń". Oto, co Donner miał do powiedzenia na temat potencjalnej kontynuacji:

Jestem gotowy, by zrobić piątkę. Nazywa się "Lethal Finale". Jest bardzo mroczna. Mieliśmy zaczynać, ale nagle Warner Bros. zaczęło robić swoje stare sztuczki. Nie całe Warner Bros. Facet, który stoi na czele wytwórni, jest świetny. Są jednak ludzie z działu prawnego, których negocjacje przynoszą efekt przeciwny do zamierzonego. Powinni zostać wysłani do studia i pracować z producentami, reżyserami i aktorami. Nauczyliby się, jak się robi filmy, a dopiero potem zaczęliby negocjacje. Cała ta historia jest żenująca.

W "Zabójczej broni 5" mieli powrócić Mel Gibson i Danny Glover jako policjanci Riggs i Murtaugh. Scenariusz napisał Channing Gibson, autor fabuły "Zabójczej broni 4". Donner planował powrócić z reżyserskiej emerytury i ponownie stanąć za kamerą.

Cztery dotychczasowe odsłony serii zarobiły w kinach prawie miliard dolarów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones