Gibson, Glover i Donner nakręcą "Zabójczą broń 5"?

ScreenRant / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gibson%2C+Glover+i+Donner+nakr%C4%99c%C4%85+%22Zab%C3%B3jcz%C4%85+bro%C5%84+5%22-136297
Od lat krążą spekulacje o potencjalnej piątej części "Zabójczej broni". Pora na ciąg dalszy. Według najnowszych pogłosek jest szansa na to, że trójka odpowiedzialna za serię - aktorzy Mel Gibson i Danny Glover oraz reżyser Richard Donner - opowie jeszcze jedną historię o przygodach Martina Riggsa i Rogera Murtaugha.


Jeszcze w 2008 roku pojawiła się plotka, że Shane Black, scenarzysta "jedynki", napisał jeszcze jedną historię o dwójce bohaterów i chciał namówić kolegów na realizację jeszcze jednej, finałowej odsłony serii. O szansach na realizację piątej części ostatnio mówiło się jeszcze w 2017 roku. W lutym 2018 roku Donner powiedział jednak, że projekt nie dojdzie do skutku ze względu na "prawników studia Warner Bros.", których "negocjacje przynoszą efekt przeciwny do zamierzonego".

Dan Lin, jeden z producentów serii, zdradził jednak ostatnio, że podejmowane są kroki, by nakręcić nowy film z cyklu: Próbujemy zrealizować jeszcze jedną "Zabójczą broń". Wraca Dick Donner i oryginalna obsada. To niesamowite. Ta historia jest dla niego bardzo osobista. Mel i Danny są gotowi, więc wszystko zależy teraz od scenariusza.

Co ciekawe, z komentarza Lina wynika, że scenariusz filmu nie jest gotowy. Czy oznacza to, że wspomniany tekst Blacka trafił do kosza? A może czekają go poprawki?  

W 2018 Donner mówił, że planowana wówczas "piątka" miała nazywać się "Lethal Finale" i była "bardzo mroczna".

Myślicie, że jest szansa, by film powstał? I czy chcielibyście go zobaczyć?

Przypominamy też odcinek "Na skróty", w którym dzielimy się naszą miłością do tego tego filmu. Zobaczcie sami. 

Udostępnij: