Mel Gibson wyreżyseruje "Zabójczą broń 5"? Film ma być "zabawny, ale poważny"

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Mel+Gibson+wyre%C5%BCyseruje+%22Zab%C3%B3jcz%C4%85+bro%C5%84+5%22-156150
Mel Gibson wyreżyseruje "Zabójczą broń 5"? Film ma być "zabawny, ale poważny"
źródło: Materiały prasowe
Ostatnią odsłoną cyklu "Zabójcza broń" na dzień dzisiejszy jest część czwarta z 1998 roku. Od lat krążą jednak pogłoski o planowanej części piątej. Mel Gibson przyznał niedawno, że projekt jest wciąż w przygotowaniu.

"Zabójcza broń 5" powstanie? Tak twierdzi Mel GibsonGettyImages-629205070.jpg Getty Images © Christopher Polk


W podcaście "Inspire Me" Mel Gibson potwierdził, że planuje stanąć za kamerą "Zabójczej broni 5": Wyreżyseruję piąty film w serii "Zabójcza broń". Niestety, Richard Donner, który nakręcił poprzednie cztery części, umarł. Był moim dobrym przyjacielem. Poniekąd poprosił mnie o przejęcie steru tej serii. To będzie dla mnie zaszczyt.

Donner przed śmiercią pracował nad filmem i Gibson zdradził, że po prostu kontynuuje to, co zaczął reżyser: Zaszedł dość daleko ze scenariuszem, więc wykorzystaliśmy gotowy materiał i jeszcze trochę nad nim popracowaliśmy. Jestem dość zadowolony z efektów. Scenariusz jest dobry, mieliśmy przy nim dużo frajdy.

Gibson obiecał, że możemy spodziewać się humorystycznego tonu, z jakiego znana jest seria. Ale nie obejdzie się bez mroczniejszych tonów. Jaki będzie więc piąty film z cyklu? Będzie zabawny! Ale zarazem dość poważny. Poruszy szereg trudnych tematów. Już nie mogę się doczekać, powiedział aktor i reżyser.   

Seria "Zabójcza broń"Bohaterami cyklu "Zabójcza broń" są dwaj policjanci: Martin Riggs (Mel Gibson) oraz Roger Murtaugh (Danny Glover). Na serię składają się cztery filmy: "Zabójcza broń" (1987), "Zabójcza broń 2" (1989), "Zabójcza broń 3" (1992) oraz "Zabójcza broń 4" (1998).

W latach 2016-2019 emitowano serialowy reboot, w którym w Riggsa i Murtaugha wcielili się Clayne Crawford i Damon Wayans.


NA SKRÓTY: "Zabójcza broń"


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones