Ridley Scott: Serial "Obcy" nigdy nie będzie tak dobry jak oryginał

indieWIRE / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ridley+Scott%3A+Serial+%22Obcy%22+nigdy+nie+b%C4%99dzie+tak+dobry+jak+orygina%C5%82-144163
Ridley Scott: Serial "Obcy" nigdy nie będzie tak dobry jak oryginał
O tym, że w przygotowaniu jest serialowa wersja "Obcego", informujemy Was od kilku miesięcy. Wiemy o nim jak na razie tyle, że jego scenariusz na zlecenie stacji FX pisze Noah Hawley ("Legion", "Fargo"), nie będzie w nim Ripley, fabuła opowie o nierównościach społecznych i co najważniejsze – serial odetnie się od swoich "klaustrofobicznych" – jak je nazwał sam Hawley – korzeni. Jesteście ciekawi, co z tego wyjdzie? Ridley Scott pośpieszył z odpowiedzią. Otóż jego zdaniem serial "Alien" nigdy nie dorówna oryginałowi. "Cokolwiek wymyślą, to nigdy nie będzie tak dobre jak pierwszy film. Takie jest moje zdanie" – powiedział.

Jeszcze w zeszłym roku Scott zapytany przez Forbes o plany rozwijania uniwersum "Obcego" odpowiedział, że prace nad kolejnym filmem już trwają, ale fabuła nie będzie związana ani z "Prometeuszem", ani z "Przymierzem". Do tej pory nie potwierdzono jednak rozpoczęcia produkcji. 

Przypomnijmy – tegoroczna jesień to najgorętszy okres w karierze Scotta od bardzo dawna – jego "Ostatni pojedynek" trafi do kin już w ten piątek 15 października, a "Dom Gucci" zadebiutuje 26 listopada.