Eric Roth: nowy film Scorsesego to "ostatni taki western"

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Roth+zapowiada+nowy+film+Scorsesego+jako+%22ostatni+taki+western%22-142062
Eric Roth: nowy film Scorsesego to "ostatni taki western"
źródło: Getty Images
autor: Steve Granitz
Jeśli zapomnieliście już, że Martin Scorsese kręci nowy film z Leonardo DiCaprio i Robertem De Niro "Killers of the Flower Moon" (realizację ogłoszono ponad rok temu), Eric Roth zdradził, dlaczego warto sobie o nim przypomnieć. Scenarzysta zapowiedział w jednym z wywiadów, że będzie to "prawdopodobnie ostatni taki western" i z całą pewnością "coś, czego jeszcze nie widzieliśmy". Nazwał go też "one for the ages".

Scenariusz "Killers of the Flower Moon" powstał na podstawie książki Davida Granna pod tym samym tytułem. Autor odsłonił kulisy makabrycznych mordów, do których doszło w Oklahomie w latach 20. XX wieku. Ofiarami byli Osagowie. Mordy rozpoczęły się po tym, jak na terenie należącym do plemienia odkryto ropę. Sytuacja zrobiła się na tyle poważna, że w sprawę zostały włączone służby federalne. Ze śledztwem związany był J. Edgar Hoover, który wykorzystał je do budowy swojej pozycji w siłach, które w przyszłości zmienił w FBI. 

Roth zapewnił, że chociaż fabuła sama w sobie nie zapowiada westernu, to film nim będzie. Będą bohaterowie w garniturach, typowo westernowy etos i tematyka. 

Twórca rozwiał też wątpliwości na tem ról Leonardo DiCaprio i Jessiego Plemonsa – pojawiły się bowiem pogłoski, jakoby to Plemons miał zagrać w "Killers of the Flower Moon" główną rolę, a DiCaprio jedynie postać poboczną. Roth powiedział, że obaj będą grali ważne postacie, a rola DiCaprio będzie bardzo interesująca i skomplikowana – "mądra rola dla mądrego aktora".
 
Dzięki Rothowi wiemy też, że budżet "Killers of the Flower Moon" wynosi 200 milionów dolarów. 

A od początku wiadomo, że film produkują po połowie Paramount i Apple, w związku z czym po dystrybucji kinowej "Killers of the Flower Moon" trafi na platformę AppleTV+.