BERLINALE 2024: Martin Scorsese z honorowym Złotym Niedźwiedziem

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/BERLINALE+2024%3A+Martin+Scorsese+z+honorowym+Z%C5%82otym+Nied%C5%BAwiedziem-153377
BERLINALE 2024: Martin Scorsese z honorowym Złotym Niedźwiedziem
źródło: Getty Images
autor: Mondadori Portfolio
Podczas nadchodzącej 74. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie Martin Scorsese otrzyma honorowego Złotego Niedźwiedzia za całokształt twórczości. Wśród laureatów nagrody są m.in. nagrodzony rok temu Steven Spielberg oraz Wim Wenders, Ken Loach, Isabelle Huppert czy Helen Mirren.   

Berlinale wyróżnia Scorsesego za całokształt twórczości

Martin Scorsese otrzyma honorowego Złotego Niedźwiedzia podczas specjalnej uroczystości, która odbędzie się 20 lutego.

Dla każdego, kto uważa kino za sztukę kształtowania opowieści, które są zarazem osobiste i uniwersalne, Martin Scorsese powstaje niedoścignionym modelem, powiedzieli dyrektorka Mariëtte Rissenbeek i dyrektor artystyczny Carlo Chatrian.

Jego filmy towarzyszyły nam jako widzom i istotom ludzkim, jego postacie żyły i dorastały w nas, jego perspektywa historii i ludzkości pomagała nam rozumieć i kwestionować, kim jesteśmy i skąd przychodzimy, dodali dyrektorzy Berlinale. Jego ostatni film, "Czas krwawego księżyca", to jedno z jego największych osiągnięć. Jak powiedział sam Scorsese, to "dar, który uznaje rozmiar przemocy, jakiej doświadczyła społeczność Osedżów, i który może przynieść również rodzaj pocieszenia". To wielka przyjemność ponownie przywitać na festiwalu naszego dobrego przyjaciela i wręczyć mu to najbardziej prestiżowe wyróżnienie.

Scorsese wielokrotnie pokazywał w Berlinie swoje filmy. Na przestrzeni lat w różnych sekcjach imprezy pojawiły się m.in. "Wściekły byk", "Przylądek strachu", "Gangi Nowego Jorku", "Rolling Stones w blasku świateł" i "Wyspa tajemnic".

74. Międzynarodowy festiwal Filmowy w Berlinie odbędzie się w dniach 15 - 25 lutego 2024.

"Czas krwawego księżyca" - zwiastun
"Mam parę uwag": Rozmawiamy o filmie "Czas krwawego księżyca"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones