Reżyser "Big Short" pokaże przerażające skutki zmian klimatycznych

The InSneider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Sam+Rockwell+i+Amy+Adams+w+filmie+o+katastrofie+klimatycznej+re%C5%BCysera+%22Big+Short%22-154426
Reżyser "Big Short" pokaże przerażające skutki zmian klimatycznych
źródło: Getty Images
autor: David McNew
Jak informowaliśmy już na stronach Filmwebu, Adam McKay po "Nie patrz w górę" ma w planach kolejny fatalistyczny film o przyszłości ludzkości. Teraz poznaliśmy jego szczegóły.

"Greenhouse" - Sam Rockwell i Amy Adams w ponurej wizji niedalekiej przyszłościJak donosi Jeff Sneider, nowy film Adama McKaya o zmianach klimatycznych nosi tytuł "Greenhouse". Punktem wyjścia dla fabuły jest podobno książka Davida Wallace-Wellsa, która w Polsce została wydana pod tytułem "Ziemia nie do życia. Nasza planeta po globalnym ociepleniu".


Oto notka wydawcy: W swojej książce David Wallace-Wells przekonująco przedstawia skutki globalnego ocieplenia w niemal każdej dziedzinie naszego życia. Pokazuje, jak niedobory żywności, klęski żywiołowe, epidemie, kryzysy polityczne i gospodarcze oraz wynikające z nich konflikty zbrojne już w ciągu najbliższych dziesięcioleci zmienią świat nie do poznania, wpływając nawet na kształt przyszłej kultury, stosunek do rozwoju i technologii oraz na sposób, w jaki ludzkość postrzega swoje miejsce na Ziemi.

Jeff Sneider donosi również, że gwiazdami "Greenhouse" będą Sam Rockwell i Amy Adams. Para ta miała już okazję pracować z reżyserem przy okazji politycznej satyry "Vice".

Zwiastun filmu "Vice"


Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszej ANKIECIE OSCAROWEJ. TUTAJ znajdziecie nominacje we wszystkich kategoriach. Kto Waszym zdaniem powinien zdobyć nagrody Akademii?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones