Sequel filmu "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni" w drodze na ekran. Za kamerą ponownie Destin Daniel Cretton

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Sequel+filmu+%22Shang-Chi+i+legenda+dziesi%C4%99ciu+pier%C5%9Bcieni%22+w+drodze+na+ekran.+Za+kamer%C4%85+ponownie+Destin+Daniel+Cretton-144788
Sequel filmu "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni" w drodze na ekran. Za kamerą ponownie Destin Daniel Cretton
Twórca filmu "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni" Destin Daniel Cretton kontynuuje współpracę z Disneyem. Reżyser nakręci dla wytwórni sequel kasowej ekranizacji komiksu. Jednocześnie będzie również pracował nad rozgrywającym się w świecie Marvela serialem, który trafi na platformę streamingową Disney+.     

Kontynuacja filmu "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni" w drodze na ekranCretton podpisał właśnie ze studiem Myszki Miki kontrakt na wyłączność. Jego firma producencka Family Owned będzie realizować dla wytwórni filmy i seriale podkreślające doświadczenia społeczności, które dotąd były pomijane przez popkulturę. 

W filmie "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni" Simu Liu wciela się w tytułowego wojownika, który musi zmierzyć się z przeszłością, po tym, jak zostaje wciągnięty w sieć tajemniczej organizacji Dziesięciu Pierścieni. W obsadzie znaleźli się także Tony Leung jako Wenwu, Awkwafina w roli przyjaciółki Shang-Chi - Katy, Michelle Yeoh jako Jiang Nan, a także Fala Chen, Meng'er Zhang, Florian Munteanu oraz Ronny Chieng. Film zadebiutował w kinach 1 września. Od tej pory zarobił na całym świecie 432 miliony dolarów. 

Destin Daniel Cretton zadebiutował jako reżyser filmem "I Am Not a Hipster", który w 2012 roku miał premierę na festiwalu Sundance. Przełomem w karierze okazał się jego kolejny projekt - dramat "Przechowalnia numer 12" z Brie Larson, Lakeithem Stanfieldem i Ramim Malkiem w rolach głównych. Obraz zdobył nagrodę jury oraz laur publiczności podczas SXSW Film Festival. Larson wystąpiła także w dwóch innych filmach Crettona - "Szklanym zamku" oraz "Tylko sprawiedliwość".  

Przypomnijmy, że reżyser pracuje aktualnie nad realizowanym dla Disney+ serialem  "American Born Chinese". To ekranizacja komiksu o nastoletnim Jin Wang, który  zostaje wplątany w wojnę bóstw z chińskiej mitologii.


Zwiastun filmu "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones