Strach się bać. Nadchodzi nowe "Blair Witch Project"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Strach+si%C4%99+ba%C4%87.+Nadchodzi+nowe+%22Blair+Witch+Project%22+-+remake+klasyki+horroru+z+lat+90.-155003
Strach się bać. Nadchodzi nowe "Blair Witch Project"
Gotowi do kolejnego polowania na wiedźmę? Nowe "Blair Witch Project" powstanie i będzie owocem współpracy studia Blumhouse z Lionsgate. Nowych wersji klasyków z portfolio Lionsgate będzie więcej. 

"Blair Witch Project" - co wiemy o nowym filmie?Film będzie pierwszą z produkcji, która powstanie na mocy nowej umowy pomiędzy Blumhouse i Lionsgate. To efekt wspólnej dystrybucji i produkcji filmu "Urojenie", który zarobił niemal 40 milionów dolarów od czasu swojej premiery w ubiegłym miesiącu. 

Jason Blum, który zawdzięcza filmowi swój spektakularny sukces, mówił: "Nie sądzę, by "Paranormal Activity" powstało bez "Blair Witch Project", więc dla mnie to wyjątkowa okazja, by podarować tę wspaniałą opowieść kolejnemu pokoleniu widzów. Jestem podekscytowany tą perspektywą". A wy, jesteście podekscytowani?

Za produkcję odpowiada Roy Lee, który pracował również przy remake'u Adama Wingarda z 2016 roku. 

"Blair Witch Project" - popkulturowy fenomenPrzy budżecie wynoszącym ledwie 35 tysięcy dolarów (a wraz kosztami post-produkcji i marketingu ok. 250 tysięcy) i jednej z najbardziej pomysłowych kampanii marketingowych w dziejach kina, oryginał w reżyserii Daniela Myricka i Eduardo Sancheza zarobił na całym świecie zawrotne 249 milionów dolarów i z miejsca stał się filmem kultowym. Zamieniło to na wpół amatorską produkcję w jeden z największych sukcesów w dziejach kina. 

Owocem tego sukcesu był nieudany sequel z 2001 roku, a także pełnoprawny remake/reboot Adama Wingarda z 2016 roku oraz seria książek, komiksów i gier wideo. Jedną z nich, "Blair Witch", stworzyło polskie studio Bloober Team. 

"Blair Witch Project" - zobacz zwiastunPobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones