Studia podyplomowe dla producentów filmowych i telewizyjnych

Informacja prasowa /
https://www.filmweb.pl/news/Studia+podyplomowe+dla+producent%C3%B3w+filmowych+i+telewizyjnych-29281
W październiku 2006 roku ruszają podyplomowe studia dla producentów filmowych i telewizyjnych prowadzone przez Centrum Kształcenia Podyplomowego w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego, zorganizowane we współpracy z Warszawską Szkołą Filmową Maciej Ślesickiego i Bogusława Lindy.

Celem studiów jest dostarczenie wiedzy teoretycznej i praktycznej, niezbędnej do wykonywania pracy producenckiej, menedżerskiej i dziennikarskiej w sektorze rynku medialnego, stale rosnącym i mającym największe perspektywy rozwojowe. Sektor ten mocno integruje film, telewizję, prasę, radio i internet. Absolwenci otrzymają także wiedzę pozwalającą im pełnić różnorodne funkcje w ramach produkcji filmowej i telewizyjnej oraz public relations. Studia te mają za zadanie rozwinięcie umiejętności twórczych a także analitycznych, niezbędnych do pracy w przedsiębiorstwach o profilu produkcyjnym i dystrybucyjnym w branży filmowej i telewizyjnej.

Na zajęcia składają się dwa semestry nauki, które będą odbywały się w soboty i niedziele, co dwa tygodnie w siedzibie WSHIP przy ulicy Świeradowskiej 43. Program obejmuje 209 godzin zajęć, które będą miały formę wykładów, warsztatów i ćwiczeń prowadzonych przez wybitnych dydaktyków i specjalistów. Przedmioty kończą się zaliczeniem, którego zasady i formę ustalą wykładowcy z poszczególnych dziedzin.

Wykładowcami na wydziale będą min.: Maciej Ślesicki, Bogusław Linda, Jacek Bromski, Iwona Ziułkowska, Michał Kwieciński, Jan Dworak, Bogusław Chrabota, Henryk Romanowski, Michał Szczerbic, Małgorzata Przedpełska, Piotr Łazarkiewicz, Krzysztof Lang, Andrzej Wolf, Andrzej Ramlau.

Przykładowe przedmioty, których będą uczyli się słuchacze to:
- Struktura finansowania kinematografii zgodnie z obowiązującą dziś ustawą o kinematografii
- Systemy producenckie w Europie i na świecie
- Organizacja koprodukcji filmowych. Prawne aspekty umów
- Producent filmowy i jego miejsce w strukturze realizacji filmu
- Podstawy reżyserii filmowej
- Struktura zawodów filmowych
- Organizacja grupy zdjęciowej ze szczególnym uwzględnieniem zadań pionu produkcji
- Prawne aspekty realizacji filmu fabularnego, dokumentalnego, reklamy
- Konstrukcja umów pod kątem prawa autorskiego i prasowego
- Elementy prawa podatkowego ze szczególnym uwzględnieniem praktyki zawodów filmowych
- Ubezpieczenia jako gwarancja bezpieczeństwa produkcji
- Budowa budżetu – fabuła, dokument, reklama
- Sprawozdawczość – rozliczenie realizacji filmu
- Elementy techniki w praktycznym procesie realizacji
- Fundusze europejskie i sposoby aplikacji
- ćwiczenia przy filmach słuchaczy WSF. Ćwiczenia. Praktyczne

W trakcie studiów przewiduje się szeroko rozumianą współpracę zarówno ze studentami WSF, specjalistami i wykładowcami WSF. Studia kończą się zrealizowaniem i obroną filmu dyplomowego.

Studia kierowane są do osób, któe ukończyły już studia wyższe i są zainteresowane zawodem producenta filmowego, kierownika produkcji w filmie, tv i reklamie, dziennikarza telewizyjnego lub filmowego.

Zgłoszenia są już przyjmowane, a rekrutacja potrwa do końca września. O przyjęciu kandydatów decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegóły znajdują się na stronie Warszawskiej Szkoły Filmowej www.szkolafilmowa.pl oraz WSHIP www.lazarski.pl/ckp

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones