"Gwiezdne wojny". Kevin Feige jednak nie nakręci widowiska

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Szef+Marvel+Studios+Kevin+Feige+nie+zrobi+filmu+z+cyklu+%22Gwiezdne+wojny%22-149852
"Gwiezdne wojny". Kevin Feige jednak nie nakręci widowiska
W 2019 roku świat obiegła wiadomość, że szef Marvel Studios Kevin Feige ma nakręcić film osadzony w świecie Gwiezdnych wojen. Jak się jednak okazuje, nie zrobi tego. A w każdym razie tak twierdzi portal Variety.

Kinowe uniwersum Star Wars wciąż w stanie rozkładuPodczas gdy na platformie Disney+ serialowe uniwersum Gwiezdnych wojen rozwija się prężnie (swoją premierę miał właśnie trzeci sezon "The Mandalorian"), o kinowej części tegoż uniwersum nie można powiedzieć tego samego. "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" miał premierę w grudniu 2019 roku. Przed i po jego wejściu do kin LucasFilm ogłaszało plany kolejnych widowisk. Żadne z nich nie wyszło jednak z wczesnej fazy rozwoju.


Aktualnie pierwszym nowym filmem z cyklu Star Wars będzie ten, którego data premiery wyznaczona jest na grudzień 2025 roku. Ale wciąż nie wiadomo, czyje to widowisko i o czym będzie opowiadać.

Jeśli jednak wierzyć portalowi Variety, to wiemy, że nie nakręci go Kevin Feige. Portal twierdzi jednak, że projekt był dość długo żywy w LucasFilm. Ogłoszony w 2019 roku jeszcze w 2022 roku był rozwijany. To wtedy do napisania scenariusza zatrudniony został Michael Waldron ("Doktor Strange w multiwersum obłędu"). Pół roku później Feige zatrudnił go do innego projektu - "Avengers: Secret Wars" (premiera planowana jest na rok 2026). Ponieważ w ciągu najbliższych czterech lat Feige będzie nadzorował 20 projektów związanych z MCU, Variety nie sądzi, by znalazł czas na Gwiezdne wojny w tej dekadzie.

Variety twierdzi, że nie ma też na razie żadnych szans na realizację zapowiedzianego w 2020 roku "Rogue Squadron". Film miał trafić do kin w grudniu 2023 roku, jednak jego reżyserka Patty Jenkins nie zdołała doprowadzić do rozpoczęcia zdjęć. Disney usunął projekt z kalendarza premier w ubiegłym roku. Sama Jenkins twierdzi, że wciąż pracuje nad fabułą, ale przyznała, że nie sądzi, by film kiedykolwiek powstał.

I jest jeszcze Rian Johnson. Jego projekt osadzony w świecie Gwiezdnych wojen został ogłoszony w 2017 roku. I choć reżyser do dziś twierdzi, że chce go nakręcić, a szefowa LucasFilm Kathleen Kennedy przekonuje, że chce z nim pracować, to projekt nie jest dziś bliższy realizacji niż sześć lat temu. Johnson zresztą ma teraz inne rzeczy na głowie, jak choćby trzeci film z cyklu "Benoit Blanc" czy drugi sezon serialu "Poker Face".


Taika Waititi i Sharmeen Obaid-Chinoy - kto teraz pracuje nad kinowym uniwersum Gwiezdnych wojen?Co więc może trafić do kin w 2025 roku? Są trzy możliwości.

Pierwszą jest film, który wyreżyseruje Taika Waititi. Szczegóły projektu są oczywiście nieznane. Jednak Variety twierdzi, że Waititi nie tylko całość wyreżyseruje, ale także w widowisku wystąpi. I nie będzie to Korg z "Thora", lecz postać dużo ważniejsza dla fabuły, jak na przykład Adolf z filmu "Jojo Rabbit".

Drugą opcją jest film, który wyreżyseruje Sharmeen Obaid-Chinoy. Dwukrotna zdobywczyni Oscarów z Disneyem miała już okazję współpracować przy serialu Marvela "Ms. Marvel". Jesienią do napisania scenariusza zaangażowani zostali Damon Lindelof ("Watchmen") i Justin Britt-Gibson ("Banshee").

Trzecią opcją jest projekt, o którego istnieniu jeszcze nie wiemy, a który może zostać ogłoszony za miesiąc w Londynie w czasie konwentu Star Wars Celebration.


Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszej ANKIECIE OSCAROWEJ. TUTAJ znajdziecie nominacje we wszystkich kategoriach. Kto Waszym zdaniem powinien zdobyć nagrody Akademii?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones