Tajemnicza funkcja na Netflix

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Tajemnicza+funkcja+na+Netflix-139044
Białe napisy już Ci się przejadły? Wolisz romantyczną pochyłą czcionkę? A może eleganckie i stylowe litery idealnie wpisujące się w klimat "The Crown"? Poznaj opcję edycji napisów na Netflix i zdecyduj o ich wyglądzie. Zobacz, jak w trzech prostych krokach zmienić wygląd tekstu. To co? Zaczynamy! 


Netflix od dawna stawia na indywidualność, dlatego oddaje profile użytkowników w ich ręce – dosłownie! Wiedzieliście, że możecie zmienić nawet wygląd wyświetlanych napisów i dopasować je do aktualnie oglądanej produkcji? W ustawieniach profilu znajduje się tajemnicza opcja, dzięki której każdy sam może wybrać wielkość liter, czcionkę czy wygląd cienia, okna oraz tła. Chcesz, by horror był jeszcze bardziej mroczny, a komedia romantyczna jeszcze bardziej cukierkowa? Obejrzyj je z stylizowanymi napisami – do wyboru jest cały wachlarz kolorów: biały, czarny, różowy, zielony czy niebieski –na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Istnieje nawet opcja stworzenia tekstu półprzezroczystego, nie gwarantujemy jednak, że tekst będzie wtedy wystarczająco widoczny! Jeżeli więc myślisz, że napisy są dla Ciebie za mało czytelne, bądź są za duże, łatwo możesz w prosty sposób wyregulować ich rozmiar, sobie lub swoim bliskim np. dziadkom, którzy z pewnością znajdą swoje ulubione hity na Netflix. 


Zmiany, zmiany, zmiany – czyli jak się do tego zabrać
Aby zmienić wygląd swoich napisów, wystarczy wejść w Konto, wybrać opcję Wygląd napisów, którą znajdziesz w kategorii Profile i kontrola rodzicielska, a następnie kliknąć w okno Zmień. Nowe napisy pojawią się automatycznie po każdej modyfikacji, dzięki czemu łatwo sprawdzić uzyskany efekt i znaleźć ten najprzyjemniejszy dla oka. Podglądaj każdą wprowadzoną zmianę i edytuj aż do zadowalającego efektu!

Parę przykładów ku inspiracji! 

Oto przewodnik w trzech krokach: 

1. Wejdź w konto i wybierz swój profil2. Wybierz opcję  Wygląd napisów3. Edytuj aż do zadowalającego efektu!Co robić kiedy nie możemy znaleźć napisów w swoim języku?
Zacznij od sprawdzenia języka swoich napisów. Wystarczy zalogować się na Netflix.com na komputerze lub skorzystać z aplikacji Netflix na smartfonie czy tablecie i wejść w opcję Zarządzaj profilami. Wybierz swój profil i sprawdź, jaki jest preferowany język twoich napisów – tutaj możesz zmienić go na taki jaki chcesz. Jeśli tekst w wybranej wersji językowej dalej się nie wyświetla, to może dlatego, że jesteś na dłuższych wakacjach i korzystasz z lokalnej biblioteki? Więcej o napisach i możliwości korzystania z serwisu Netflix poza granicami Polski dowiesz się we wcześniejszym artykule "Oglądaj w podróży i podróżuj, oglądając!".

Z czym oglądać ulubione produkcje? Z napisami?
Często zastanawiamy się, czy obejrzeć daną produkcję z napisami, lektorem czy dubbingiem. Wybór należy do nas! Każda z powyższych metod ma swoje plusy, i z pewnością sprawdzi się na różne okazje. Chyba każdy z nas ma dni, kiedy jest zbyt zmęczony by czytać i woli lektora albo dubbing. Czasem jednak z premedytacją wybieramy napisy, by wsłuchać się w język, intonacje i emocje aktorów. Poza tym oglądanie produkcji w ich oryginalnej wersji i tłumaczeniem w napisach to dość efektywny sposób nauki obcego języka. Możemy nie tylko oswoić się z mową, ale też poszerzyć wachlarz słów! Netflix szuka najlepszych historii na całym świecie, więc wybór języków i kultur do poznania jest bardzo szeroki. Chcecie więcej? Zapraszamy do naszego posta o serialowych i filmowych podróżach z Netflix!
Udostępnij: