"Mission: Impossible 8". Awaria na planie. Budżet poza wszelką kontrolą

Comic Book Movie / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tom+Cruise+skazany+na+pora%C5%BCk%C4%99+Problemy+na+planie+%22Mission%3A+Impossible+8%22+i+rekordowy+bud%C5%BCet-155809
"Mission: Impossible 8". Awaria na planie. Budżet poza wszelką kontrolą
źródło: Materiały prasowe
Po gorszych od oczekiwań wynikach finansowych widowiska akcji "Mission: Impossible - Dead Reckoning - Part One" Paramount (studio, które już wkrótce zostanie sprzedane) liczyło, że ósma część wróci na właściwe tory. Wszystko jednak wskazuje na to, że o zysk będzie trudno. Ósma część zalicza bowiem kolejne przestoje, a budżet rośnie do gigantycznych rozmiarów.

Awaria na planie "Mission: Impossible 8"Zgodnie z pojawiającymi się doniesieniami w mediach. Prace nad "Mission: Impossible 8" nie przebiegają sprawnie. Podczas przygotowań do realizacji kosztującej 25 milionów dolarów sceny w łodzi podwodnej doszło do awarii stabilizatora, który miał podtrzymywać konstrukcję łodzi. Okazało się jednak, że nie wytrzymuje on obciążenia i konieczna jest jego naprawa. To doprowadziło do opóźnień. Naprawa wciąż trwa.


Nie pierwszej. Przypomnijmy, że widowisko jest jedną z ofiar ubiegłorocznych strajków aktorów i scenarzystów. Zanim zdjęcia trzeba było przerwać, udało się nakręcić zaledwie 40% materiału. I to tego łatwiejszego do realizacji. Tak przynajmniej wtedy mówił reżyser Christopher McQuarrie.

Prace na planie wznowiono w marcu. I nie jest na nim różowo. Plotkarskie media prześcigają się w doniesienia na temat konfliktów pomiędzy Tomem Cruise'em a szefami Paramountu, którzy z coraz większym przerażeniem patrzą na rosnący budżet. Podobno to właśnie te kłótnie doprowadziły do decyzji Toma Cruise'a, by wrócić do współpracy z Warner Bros.

Doniesienia medialne sugerują, że stracono kontrolę nad budżetem, który rozrósł się do 400 milionów dolarów i na tym się zapewne nie skończy. Tom Cruise koncentruje całe swoje wysiłki na tym, by doprowadzić do końca zdjęć.

Posłuchajcie podcastu o filmie "Mission: Impossible - Dead Reckoning"

Pierwotnie film miał być drugą częścią historii zaczętej w "Mission: Impossible - Dead Reckoning - Part One". Ten film sprzedał się jednak fatalnie (jak na standardy serii), dlatego też Paramount porzuciło tytuł "Mission: Impossible - Dead Reckoning - Part Two" na rzecz nowego, który jeszcze nie został oficjalnie ogłoszony.

Film ma również o rok przesuniętą datę premiery. Miał trafić do kin latem tego roku. Teraz premierę wyznaczono na maj 2025 roku.

Zwiastun filmu "Mission: Impossible - Dead Reckoning - Part One"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones