Eric z "Różowych lat 70." jako groźny przestępca? Tak, w nowym filmie Mela Gibsona

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Topher+Grace+i+Michelle+Dockery+w+nowym+filmie+Mela+Gibsona.+Co+o+nim+wiemy-153513
Eric z "Różowych lat 70." jako groźny przestępca? Tak, w nowym filmie Mela Gibsona
źródło: Getty Images
autor: Dia Dipasupil
Topher Grace i Michelle Dockery zagrają wraz z Markiem Wahlbergiem w thrillerze "Flight Risk". Za sterami powstającego dla Lionsgate projektu stoi Mel Gibson

O czym opowiada "Flight Risk"?


Mel Gibson reżyseruje "Flight Risk" według scenariusza pióra Jareda Rosenberga. W 2020 roku znalazł się on na prestiżowej Czarnej Liście najlepszych niezekranizowanych tekstów krążących po Hollywood. Wahlberg wcieli się w pilota, który ma za zadanie przetransportować na proces groźnego kryminalistę (Topher Grace). Michelle Dockery przypadła rola eskortującej go policjantki. Napięcie wzrasta, kiedy cała trójka przekracza granicę Alaski. Okazuje się wówczas, że nie każdy jest tym, kim się wydaje.  

GettyImages-1198949539.jpg Getty Images © Slaven Vlasic
GettyImages-1761685074.jpg Getty Images © NBC

GettyImages-871520466.jpg Getty Images © Jason LaVeris


Najważniejsze filmy Mela Gibsona


Mel Gibson zyskał popularność dzięki rolom w seriach "Mad Max" oraz "Zabójcza broń". Jako reżyser zadebiutował w 1993 roku dramatem "Człowiek bez twarzy". Większy rozgłos przyniosły mu nagrodzone pięcioma Oscarami – w tym dla najlepszego reżysera – widowisko historyczne "Braveheart – Waleczne serce" oraz kontrowersyjna "Pasja". Zrealizował również takie filmy jak "Apocalypto" i dramat wojenny "Przełęcz ocalonych". Wkrótce będziemy mogli zobaczyć go w thrillerze "Boneyard" i filmie przygodowym "Boys of Summer". Jako reżyser pracuje nie tylko nad "Flight Risk", ale także piątą odsłoną "Zabójczej broni" oraz kontynuacją "Pasji". 

Zobacz zwiastun "Przełęczy ocalonych"


"Przełęcz ocalonych" przyniosła Melowi Gibsonowi drugą w karierze nominację do Ocara. Film otrzymał nagrody za najlepszy dźwięk i najlepszy montaż. Walczył też o statuetki w kategoriach najlepszy film, najlepszy aktor pierwszoplanowy i najlepszy montaż dźwięku. Zobaczcie jego zwiastun: Schyłek drugiej wojny światowej. Armia amerykańska toczy ciężkie walki z Japończykami o każdy skrawek lądu na Pacyfiku. Strategicznym celem jest wyspa Okinawa, której zdobycie może oznaczać ostateczną klęskę Japonii. Wśród setek tysięcy amerykańskich żołnierzy trafia tu Desmond T. Doss, sanitariusz, który ze względu na przekonania odmówił noszenia broni. Traktowany z nieufnością, oskarżany o tchórzostwo, wkrótce udowodni jak bardzo się wobec niego mylono. Podczas najcięższych starć, wielokrotnie ryzykując życiem, wydostaje z ognia walki ponad 70 rannych żołnierzy. Tak rodzi się legenda bezbronnego bohatera.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones