Robert Downey Jr. uratował karierę Mela Gibsona? "Odważny gest, kocham go za to"

CBR / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Robert+Downey+Jr.+uratowa%C5%82+karier%C4%99+Mela+Gibsona+%22Odwa%C5%BCny+gest%22-154966
Robert Downey Jr. uratował karierę Mela Gibsona? "Odważny gest, kocham go za to"
źródło: Getty Images
autor: Christopher Polk
Mel Gibson i Robert Downey Jr. spotkali się na planie komedii sensacyjnej "Air America". Zawarli wówczas przyjaźń, która przetrwała kolejne lata. Zdaniem Gibsona to dzięki wsparciu Downeya Jr. udało mu się zażegnać kryzys wizerunkowy, z którym zmagał się swego czasu, i wrócić do pracy w Hollywood.


GettyImages-129244946.jpg Getty Images © Alberto E. Rodriguez
2011 rok. Robert Downey Jr. i Mel Gobson podczas gali American Cinematheque Awards

Robert Downey Jr. uratował karierę Mela Gibsona?


Mel Gibson może powiedzieć, że został scancelowany, zanim to było modne. Jego kariera załamała się po tym, jak w 2006 roku media obiegło nagranie, na którym wyzywa policjantów i wykrzykuje antysemickie hasła. Zdaniem gwiazdy "Zabójczej broni" od wiecznego potępienia w Hollywood wybawił go Robert Downey Jr., kolega z planu "Air America". Wspomina to tak: 

Kiedyś znalazłem się w nieciekawej sytuacji, która prawie doprowadziła do końca mojej kariery. Byłem pijany, pojawił się radiowóz, a ja nagadałem jakichś głupot. I nagle trafiłem na czarną listę. Jestem wzorem, jeśli chodzi o cancelowanie. Kilka lat później Robert miał odebrać jakąś nagrodę i zaprosił mnie na ceremonię. U nas zawsze było jak na huśtawce – kiedy on był na fali wznoszącej, u mnie działo się kiepsko, kiedy u mnie było dobrze, on przechodził kryzys. Więc w tamtym czasie praktycznie nie istniałem w Hollywood, a on wstawił się za mną. To był bardzo odważny i życzliwy gest. Kocham go za to. 

Ceremonia, o której mowa, to American Cinematheque Awards, na której Robert Downey Jr. został nagrodzony w 2011 roku. Powiedział wówczas: 

Przyłączcie się do mnie i przebaczcie mojemu przyjacielowi. Dajcie mu czystą kartę tak, jak daliście ją kiedyś mnie, pozwólcie mu bez wstydu kontynuować wkład w naszą sztukę. No chyba że sami jesteście bez grzechu. Ale jeśli tak, to wybraliście złą branżę.

O czym opowiada "Air America"? Zobacz zwiastun


"Air America" to komedia sensacyjna Rogera Spottiswoode'a, która trafiła na ekrany w 1990 roku. W rolach głównych wystąpili Mel Gibson i Robert Downey Jr. Zobaczcie zwiastun:Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w czasie wojny wietnamskiej. Na pograniczu Wietnamu i Laosu amerykańskie jednostki specjalne potajemnie wspierały siły walczące z komunistami. W tej operacji samoloty transportowe USA przewoziły nie tylko broń, ale także heroinę. Co zrobią piloci, gdy poznają prawdę?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones