Mel Gibson powróci jako Mad Max? Gwiazdor odpowiada

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Mel+Gibson+powr%C3%B3ci+jako+Mad+Max+Gwiazdor+odpowiada-152322
Mel Gibson powróci jako Mad Max? Gwiazdor odpowiada
Kreacja Maksa Rockatansky'ego w serii "Mad Max" otworzyła Melowi Gibsonowi drzwi do międzynarodowej kariery. Choć aktor wcielił się po raz ostatni w tytułowego śmiałka blisko 40 lat temu, dziennikarze regularnie pytają go w wywiadach o ewentualny powrót do roli. Wątek ów pojawił się również w rozmowie z gazetą "The New Indian Express".

Mel Gibson w cyklu "Mad Max"Gibson przyznał, że swego czasu prowadził rozmowy z twórcą cyklu George'em Millerem na temat występu w kolejnej części. W pewnym momencie miałem zamiar się w to zaangażować, ale teraz jestem na to trochę za stary - stwierdził gwiazdor.

Akcja serii "Mad Max" rozgrywa się w świecie po wojnie nuklearnej. Australią rządzą brutalni członkowie gangów motocyklowych, którzy atakują każdego, kto stanie im na drodze. Tytułowy bohater Max Rockatansky jest gotowym na wszystko gliniarzem, który w pojedynkę postanawia wymierzyć im sprawiedliwość.

Pierwszy "Mad Max" trafił na ekrany kin w 1979 roku. Kosztujący zaledwie 650 tysięcy dolarów film zarobił na całym świecie 100 milionów. Gibson powrócił jako Rockatansky w filmach "Mad Max 2 - Wojownik szos" (1981) oraz "Mad Max pod Kopułą Gromu" (1985).  

NA SKRÓTY: za co kochamy film "Mad Max 2"?

"Mad Max" ciągle w drodzeW 2015 roku na podbój ekranów ruszył "Mad Max: Na drodze gniewu", w którym tytułową rolę zagrał tym razem Tom Hardy, a partnerowała mu Charlize Theron wcielająca się w imperatorkę Furiosę. Film zdobył sześć Oscarów i z miejsca został obwołany arcydziełem kina akcji.

Na przyszły rok zaplanowano premierę "Furiosy", czyli prequela "Na drodze gniewu". Jak wskazuje tytuł, jego bohaterką będzie młoda Furiosa, w którą wcieli się Anya Taylor-Joy. Na ekranie zobaczymy również Chrisa Hemswortha w roli złoczyńcy.


Po upadku cywilizacji młoda Furiosa zostaje porwana z Zielonego Miejsca prowadzonego przez Wiele Matek. Bohaterka  wpada w ręce hordy motocyklistów dowodzonej przez watażkę Dementusa. Przemierzając Pustkowia, horda natrafia na Cytadelę władaną przez Wiecznego Joe. Podczas gdy dwaj tyrani toczą walkę o dominację, Furiosa musi przetrwać kolejne śmiertelnie niebezpieczne próby i znaleźć sposób, aby powrócić do domu.

George Miller ujawnił, że akcja "Furiosy" będzie rozgrywać się na przestrzeni półtorej dekady. Nie miałem zamiaru robić wielkiego filmowego eposu (...). Okazało się jednak, że potrzebujemy wielu różnych scen – powiedział reżyser - O ile wydarzenia przedstawione w "Na drodze gniewu" rozegrały się w ciągu trzech dni i dwóch nocy, tak "Furiosa" będzie sagą.  

Mela Gibsona możemy aktualnie zobaczyć w miniserialu "Continental: W świecie Johna Wicka". Poniżej możecie obejrzeć jego zwiastun.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones