Stanfield i Wahlberg w nowym filmie Shane'a Blacka. Co wiemy o "Play Dirty"?

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Stanfield+i+Wahlberg+w+nowym+filmie+Shane%27a+Blacka.+Co+wiemy+o+%22Play+Dirty%22-153671
Stanfield i Wahlberg w nowym filmie Shane'a Blacka. Co wiemy o "Play Dirty"?
źródło: Getty Images
autor: gotpap/Bauer-Griffin
LaKeith Stanfield ("Przepraszam, że przeszkadzam") dołączył do Marka Wahlberga. Obaj wystąpią w najnowszej produkcji Shane'a Blacka. Film zatytułowany "Play Dirty" powstaje dla Amazon MGM Studios. 

Co wiemy o nowym filmie Shane'a Blacka?


"Play Dirty", nowy film Shane'a Blacka, to adaptacja kryminału pióra Donalda E. Westlake'a. Mark Wahlberg wcieli się w Parkera – złodzieja znanego z cyklu powieści autora. Kiedy wspólnicy oszukują go i zostawiają na pewną śmierć, poprzysięga zemstę. Ta nadarza się – a jakże – przy okazji największego skoku w jego karierze. Będzie jednak musiał przechytrzyć południowoafrykańskiego dyktatora, nowojorskiego mafiosa i najbogatszego człowieka na świecie. Na szczęście może liczyć na pomoc swojego kolegi po fachu – aktora i oszusta Grofielda (w tej roli LaKeith Stanfield). 
Shane Black napisał scenariusz wraz z Charlesem Mondrym i Anthonym Bagatozzim. Początkowo do roli Parkera przymierzany był Robert Downey Jr., który aktualnie jest zaangażowany w projekt jako jeden z producentów wykonawczych.  

Najbardziej znane adaptacje powieści Donalda E. Westlake'a


Powieści Donalda E. Westlake'a stały się kanwą wielu znanych filmów. Sięgali po nie m.in. Jean-Luc Godard ("Made in U.S.A."), John Boorman ("Zbieg z Alcatraz") czy Peter Yates ("Diamentowa gorączka"). Postać zainspirowaną Parkerem zagrali tej pory Lee Marvin (wspomniany "Zbieg z Alcatraz"), Robert Duvall ("Porachunki", reż. John Flynn), Peter Coyote ("Slayground", reż. Terry Bedford), Mel Gibson ("Godzina zemsty", reż. Brian Helgeland), a ostatnio Jason Statham ("Parker", reż. Taylor Hackford).

Zobacz zwiastun "Zbiega z Alcatraz"


Jedną z najsłynniejszych adaptacji prozy Donalda E. Westlake'a jest "Zbieg z Alcatraz" w reżyserii Johna Boormana. Zobaczcie jego zwiastun: 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones