Mel Gibson wrócił do reżyserii. Wiemy, kiedy do kin trafi "Flight Risk"

World of Reel / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Flight+Risk%22+z+dat%C4%85+premiery.+Mel+Gibson+re%C5%BCyserem%2C+Mark+Wahlberg+gwiazd%C4%85-155689
Mel Gibson wrócił do reżyserii. Wiemy, kiedy do kin trafi "Flight Risk"
źródło: Getty Images
autor: Christopher Polk
Mel Gibson pracował ostatnio głównie jako aktor w trzeciorzędnych thillerach ("Tajny informator", "Droga bez odwrotu"). Ale w tym roku wróci do kin z pierwszym od 2016 filmem, który wyreżyserował. Lionsgate właśnie podało datę premiery "Flight Risk".

"Flight Risk" - co wiemy o filmie?Mel Gibson kręcił "Flight Risk" w ubiegłym roku. Otrzymał od Gildii Aktorów specjalne zezwolenie, które umożliwiło mu nieprzerwaną pracę na planie w czasie strajku aktorów.

GettyImages-1388997900.jpg Getty Images © Rodin Eckenroth


Film powstaje na podstawie scenariusza Jareda Rosenberga, który w 2020 roku znalazł się na Czarnej Liście, czyli zestawieniu najlepszych niezrealizowanych tekstów krążących po Hollywood. W głównych rolach wystąpili Mark Wahlberg, Topher Grace i Michelle Dockery.

Wahlberg zgodził się dla Gibsona zagrać rolę w kontrze do swoich ostatnich wyborów aktorskich. Otóż wcieli się w łysiejącego psychotycznego zabójcę na zlecenie. Jego celem jest ważny informator FBI (Grace), który ma właśnie zostać przetransportowany samolotem. Zabójca przyjmuje tożsamość pilota i sprawia, by to jemu powierzono prowadzenie samolotu z informatorem na pokładzie. Tak rozpoczyna się niebezpieczna gra na śmierć i życie...

Lionsgate amerykańską datę premiery ustaliło na 18 października 2024 roku. Studio musi wierzyć w sukces "Flight Risk", gdyż tego samego dnia do kin w USA ma wejść także "Smile 2", czyli sequel przebojowego horroru "Uśmiechnij się".

Zwiastun filmu "Przełęcz ocalonych" Mela Gibsona
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones