Twórca "Go" pisze scenariusz dla Tima Burtona

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rca+%22Go%22+pisze+scenariusz+dla+Tima+Burtona-13792
John August, twórca takich filmowych historii jak "Go" i "Aniołki Charliego: Zawrotna Szybkość", napisze dla wytwórni Warner Bros. Pictures i dla reżysera Tima Burtona scenariusz obrazu "Charlie and the Chocolate Factory". Będzie to ekranizacja popularnej książki dla dzieci autorstwa Roalda Dahla pt. "Willie Wonka and the Chocolate Factory". W roli głównej zobaczymy Johnny'ego Deppa.
August nie jest pierwszym scenarzystą zatrudnionym do tego projektu. Jego poprzednikami byli m.in.: Scott Frank, Gwyn Lurie i Pamela Pettler. Ich teksty nie podobały się jednak producentom. Rola Augusta nie ograniczy się jednak tylko do naniesienia poprawek do już stworzonej przez innych historii - scenarzysta napisze ją zupełnie od nowa, opierając się na powieściowym pierwowzorze.

Bohaterem książki jest ubogi chłopiec o imieniu Charlie, który musi utrzymywać swoją ubogą rodzinę. Pewnego dnia chłopiec dowiaduje się, że fabryka czekolady Wonka ogłasza konkurs, którego zwycięzca otrzyma dożywotni zapas czekolady. Charlie postanawia wziąć w nim udział wierząc, że jeśli wygra, jego rodzina nie będzie już nigdy więcej głodna.