Twórcy "Preachera" wciąż mają w planach film "Invincible"

/Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rcy+%22Preachera%22+wci%C4%85%C5%BC+maj%C4%85+w+planach+film+%22Invincible%22-141081
Twórcy "Preachera" wciąż mają w planach film "Invincible"
źródło: Materiały prasowe
W marcu na serwisie Amazon Prime Video zadebiutuje animowany serial "Invincible" oparty na popularnym komiksie Roberta Kirkmana. Wcale nie oznacza to jednak, że pełnometrażowy film o superbohaterze nie powstanie. Wciąż jest on w planach i ma być niepowiązany z serialem.

O tym, że film jest w przygotowaniu, poinformowano po raz pierwszy w 2017 roku. Nad scenariuszem mieli pracowali wówczas Seth Rogen i Evan Goldberg, twórcy serialu "Preacher". Mówiło się też o tym, że duet może nawet stanąć a kamerą. Sam Kirkman zdradził właśnie, że nic się w tej kwestii nie zmieniło.

Mieliśmy tyle szczęścia, że plan ekranizacji "Invincible" rozwinął się dwutorowo. W tej chwili mamy animację na Amazonie, która niedługo zadebiutuje. Równolegle rozwijamy projekt cyklu filmowego dla studia Universal. Seth Rogen i Evan Goldberg wciąż są zaangażowani w projekt
, wyjaśnił twórca komiksowego pierwowzoru. Te dwie rzeczy dzieją się równolegle, co jest w sumie dość dziwne. Ale były już filmy o Spider-Manie wyświetlane w tym samym czasie, co seriale o Spider-Manie. Myślę więc, że jesteśmy w dobrym towarzystwie.

Obie wersje nie będą jednak ze sobą połączone. Między filmem a serialem będą znaczące różnice. Łatwo będzie je od siebie odróżnić, dodał Kirkman. Pracujemy nad tym, by obie wersje mogły istnieć równocześnie i nawzajem się dopełniać.

Scenarzysta zdradził jednak, że projekt jest wciąż na bardzo wczesnym etapie rozwoju, więc na ewentualną premierę jeszcze trochę poczekamy.

Komiks "Invincible" opowiada o normalnym licealiście, którego ojciec jest jednym z najpopularniejszych superbohaterów na planecie. Chłopak sam zaczyna odkrywać u siebie moce. Seria powstała dla wydawnictwa Image Comics. Kirkman stworzył również komiksowy pierwowzór serialu "The Walking Dead".
Udostępnij: