Warszawa: "Karmel" na Kobiecych Wieczorach Filmowych

  • Informacja nadesłana przez organizatora
  • Festiwale i nagrody
W ramach kolejnego spotkania z cyklu Kobiece Wieczory Filmowe już w ten czwartek ? 8 listopada o godz. 19.00 pokażemy przedpremierowo film libańskiej reżyserki Nadine Labaki pt.: "KARMEL?. Film w opinii recenzentów przypominający najlepsze dokonania Pedro Almodovara.

?Osadzony w bejruckim salonie piękności film Karmel łączy w jedną opowieść historie pięciu kobiet. Nisrine (Yasmine Al Masri) ma za chwilę poślubić konserwatywnego Muzułmanina, ale od dawna nie jest już dziewicą. Jamale (Gis?le Aouad), aktorka, za wszelką cenę stara się zatrzymać czas. Rima (Joanna Moukarzel) ? tłumi w sobie pociąg do kobiet, aż któregoś dnia kobieta z jej marzeń wchodzi do salonu piękności, w którym Rima jest pomocnicą. Rose (Sihame Haddad) odrzuca zaloty starszego gentlemana, by dalej opiekować się starszą siostrą. I Layale (Nadine Labaki), energiczna właścicielka salonu, dzięki której wszystko się kręci, wplątana w beznadziejny ? choć fragmentami niezwykle satysfakcjonujący ? związek z żonatym mężczyzną? ? (mat. dystrybutora).Film trafi do dystrybucji kinowej w styczniu 2008r.

Po projekcji zaprosimy wszystkie zainteresowane Panie na spotkanie nawiązujące tematycznie do filmu - zapowiada się interesujący wieczór w libańskich klimatach.
Współorganizatorem wieczoru jest Stowarzyszenie Arabia.pl .

Rozpoczniemy dyskusją na temat stosunków damsko-męskich i sytuacji kobiet w Libanie i krajach arabskich poprowadzoną przez Panie zajmujące się zawodowo tematyką arabską ? p.Dalię Nazmi-Fahim oraz p.Katarzynę Górak-Sosnowską .

Czekają również niespodzianki w postaci: malowania henną, pokazu arabskiej kaligrafii (pisanie imion), fajek wodnych oraz ? wróżenia z fusów od kawy.
Towarzyszyć nam będzie libańska muzyka, mały poczęstunek i niewątpliwe miła atmosfera w wyłącznie kobiecym towarzystwie.

Zapraszamy na spotkanie wszystkie Panie!
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię