Mroczny Rycerz vs strajk. "Batman 2" opóźniony

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Zdj%C4%99cia+do+kontynuacji+widowiska+DC+%22Batman%22+op%C3%B3%C5%BAniaj%C4%85+si%C4%99+o+p%C3%B3%C5%82+roku.+Pow%C3%B3d%3A+strajk+scenarzyst%C3%B3w-151041
Mroczny Rycerz vs strajk. "Batman 2" opóźniony
Ofiarą strajku scenarzystów padł już serial "Pingwin", teraz opóźnienie zaliczy kontynuacja "Batmana". Zdjęcia do filmu miały rozpocząć się jeszcze w tym roku, niestety nie będzie to możliwe. Produkcję przesunięto na kolejny rok, choć data premiery pozostaje chwilowo bez zmian. 

"Batman 2": zdjęcia 5 miesięcy późniejGettyImages-1372401544.jpg Getty Images © Jeff Spicer


Reżyserem filmu jest Matt Reeves, który razem z Mattsonem Tomlinem napisał również scenariusz. Obaj są aktywnie zaangażowani w trwający właśnie strajk Amerykańskiej Gildii Scenarzystów.

Prace na planie kontynuacji "Batmana" miały ruszyć w listopadzie tego roku. Początek zdjęć przesunięto na marzec 2024 roku. Opóźnienie ma jednak nie wpłynąć na planowaną datę premiery. Film ma wciąż wejść do kin 3 października 2025 roku.

Podobne opóźnienie spotkało spin-off "Batmana", serial "The Penguin". W maju pikietujący wstrzymali pracę na planie produkcji, której gwiazdą jest Colin Farrell. Aktor ma oczywiście powrócić do roli również w kontynuacji "Batmana".

"Pingwin" ma podprowadzić "Batmana 2"


 
Akcja "The Penguin" rozpocznie się tydzień po wydarzeniach przedstawionych w filmie. Serial porównywany jest do "Człowieka z blizną" i ma opowiedzieć o tym, jak Pingwin zdobył władzę w półświatku Gotham. Zobaczcie pierwszy teaser serialu:


W styczniu Reeves potwierdził w wywiadzie, że serial ma położyć fundamenty dla kontynuacji "Batmana": Jest cała sieć rzeczy, które chcemy zrobić. To, co robimy w "The Penguin", doprowadzi do sequela i tego, o czym będzie on opowiadał.

W obsadzie są Colin Farrell (jako tytułowy bohater) i Cristin Milioti (jako Sofia Falcone). Showrunnerką serialu jest Lauren LeFranc.

"Mam parę uwag": posłuchajcie podcastu o "Batmanie"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones