Planeta Małp ma nową mieszkankę. Znacie ją z serialu "Rozdzielenie"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Znana+z+%22Jurassic+World%3A+Dominion%22+Dichen+Lachman+w+obsadzie+nowej+cz%C4%99%C5%9Bci+cyklu+%22Planeta+ma%C5%82p%22-149469
Planeta Małp ma nową mieszkankę. Znacie ją z serialu "Rozdzielenie"
źródło: Materiały prasowe
Choć prace na planie widowiska "Kingdom of the Planet of the Apes" już trwają, to obsada wciąż się powiększa. Właśnie dowiedzieliśmy się, że w projekcie wystąpi znana z serialu "Rozdzielenie" i widowiska "Jurassic World: Dominion" Dichen Lachman.

Co wiemy o nowej "Planecie małp"?"Kingdom of the Planet of the Apes" powiązane jest z trylogią zakończoną filmem "Wojna o planetę małp". Akcja rozgrywa się wiele lat po zakończeniu tamtego widowiska. Powstało wiele małpich społeczności. Niektóre małpy w ogóle nie słyszały o Caesarze. Inne tak przekształciły jego nauki, by stanowiły fundament kwitnącego imperium. Tymczasem ludzie zostali zredukowani do zdziczałej, prymitywnej egzystencji.

I wtedy pojawia się wśród małp przywódca, który zniewala inne małpie plemiona i zmusza je do odkrywania zapomnianych ludzkich technologii. Inna małpa po tym, jak jest świadkiem upadku swego ludu, wyrusza na wyprawę, by odnaleźć wolność. Kluczem w tej wyprawie okaże się młoda samica homo sapiens. Ta jednak ma własne plany...

Autorami scenariusza są Josh Friedman, Rick Jaffa, Amanda Silver i Patrick Aison. Całość reżyseruje Wes Ball.

GettyImages-1445279291.jpg Getty Images © Dia Dipasupil


W obsadzie nowej "Planety Małp" znaleźli się Freya AllanOwen TeaguePeter MaconKevin DurandEka Darville oraz William H. Macy. Szczegóły dotyczące ich ról nie zostały ujawnione. Nie wiemy także, kogo zagra Lachman.

Fenomen "Planety Małp"Marka Planeta Małp została rozpoczęta przez kasowy hit z 1968 roku, powstały jako adaptacja powieści Pierre’a Boulle'a. Kultowy film z Charltonem Hestonem otrzymał szereg kontynuacji, których produkcja zakończyła się w połowie lat 70. W nowym stuleciu Tim Burton nieskutecznie próbował reanimować franczyzę. Ostatecznie ta sztuka udała się w 2011 roku – powstała trylogia przyciągała do kin realistycznym odtworzeniem małp i wykorzystaniem technologii motion capture. Cała seria zarobiła w sumie ponad 2 miliardy dolarów.

Zwiastun filmu "Wojna o planetę małp"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones