Adrian Pasdar 

Adrian Kayvan Pasdar

6,9
1 133 oceny gry aktorskiej
Adrian Pasdar
Syn irańskiego kardiochirurga i niemieckiej aktorki Rosemarie Pasdar, miał dwa lata, gdy rodzina przeniosła się do Powelton, przedmieścia Filadelfii, a kiedy miał osiem lat wraz z rodziną przeprowadzony został do Broomall w stanie Pennsylwanii. W szkole średniej Marle Newton w Newton Square był aktywnym graczem w piłkę nożną i dzięki swoim osiągnięciom sportowym otrzymał w 1983 r. stypendium University of Central Florida. Współpracował z teatralną grupą People's Ligh and Theater Company w Malvern w stanie Pennsylvanii. Ukończył Lee Strasberg Theater Institute w Nowym Jorku. Po raz pierwszy wystąpił w filmie kultowym "Top Gun" (1986)Tony'ego Scotta, ale większą popularność przyniosła mu rola wampira Caleba Coltona w horrorze Kathryn Bigelow "Blisko ciemności" (1987). Na ekranie często grał czarne charaktery, postacie złożone, targane wewnętrznymi sprzecznościami. W serialu TV-Fox "Profit" (1996) wcielił się w postać tytułowego antybohatera, manipulującego ludźmi Jimmy'ego Profita. Okazjonalnie pokazywał się w małych rolach kinowych, m.in. jako Frankie w filmie Briana De Palmy "Życie Carlita" (1993). Stwarza również interesujące sylwetki bohaterów z nonszalanckim sposobem bycia, skrytością, która przejawia się w opóźnionych reakcjach i w nieśmiałym uśmiechu kontrastującym jednak z chłodem i uważnym spojrzeniem. Za swój debiut reżyserski filmu "Cement" (1999) otrzymał Grand Award.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 30 kwietnia 1965

miejsce urodzenia: Pittsfield, Massachusetts, USA

wzrost: 178 cm

Saturn
Zdobył Saturn,
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Natalie Maines (24.06.2000 - 19.12.2019, rozwód), 2 synów: Jackson Slade (ur. 15.03.2001) i Beckett Finn (ur. 14.07.2004)
Reżyser Tony Scott dopisał rolę Chippera do scenariusza filmu "Top Gun" specjalnie dla Adriana.
Ukończył Lee Strasberg Theater Institute w Los Angeles (Kalifornia, USA).
Założył własną wytwórnię filmową o nazwie "Bobcat Films".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

gra w tym serialu gen. Glenna Talbota

Glenna Talbota w Agentach TARCZY

A czy ktoś pamięta genialny wręcz serial pt. "Profit", w którym to właśnie Adrian Pasdar wcielił się w tytułowego bohatera? Człowieka, który za dnia bez żadnych skrupułów wspina się na szczeblach kariery potężnej korporacji, niszcząc wszystkich, którzy są gotowi stanąć mu na drodze, a nocą sypia w kartonowym pudełku,...

więcej

Dobry aktor.Ma sobie w sobie coś takiego, że go lubię.

starszy brat Jake'a Gyllenhalla

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones