Adrianne Palicki 

Adrianne Lee Palicki

6,8
4 708 ocen gry aktorskiej
Adrianne Palicki
Adrianne Palicki, amerykańska aktorka, urodziła się 6 maja 1983 roku w Toledo w stanie, Ohio. Jej rodzice to Nancy i Jeff Palicki, wciąż mieszkają w Toledo. Ma starszego brata Erica, który jest artystą komiksowym, dzięki niemu stała się ich fanką. Ukończyła Whitmer High School w Toledo w roku 2001, gdzie trenowała koszykówkę i bieganie - ma 180 cm wzrostu. Była również finalistką na królową podczas zjazdu absolwentów.

Najlepiej znana z roli Tyry Collette z telewizyjnego serialu stacji NBC "Friday Night Lights" z roku 2006. Jej telewizyjna kariera zaczęła się jednak wcześniej, są to głównie gościnne występy. Po raz pierwszy pojawiła się w "CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas". Następnie zagrała w m.in: "Tajemnice Smallville", "Nie z tego świataNie z tego świata (2005)", "CSI: Kryminalne zagadki Miami", "Zabójcze umysły", a w roku 2010 dostała jedną z głównych ról w serialu "Lone Star".

Filmowa kariera, to aż 11 występów w ciągu 8 lat, począwszy od roku 2003, od tego czasu może pochwalić się występami w kilku większych produkcjach, m.in.: "Skarb mumii", "Legion", "Kobiety w opałach".

Udzielała rónież głosu w "Robot Chicken", "Titanum Maximum" i "Family Guy".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 6 maja 1983

miejsce urodzenia: Toledo, Ohio, USA

wzrost: 180 cm

mąż Scott Grimes (od 19.05.2019)
W 2001 roku ukończyła Whitmer High School w Toledo (Ohio, USA).
Ma polskie pochodzenie.
Ubiegała się o rolę Gamory w filmie "Strażnicy Galaktyki" po tym, gdy odrzuciła ją Olivia Wilde. Angaż jednak otrzymała Zoe Saldana.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

I aktorsko też niezła - potrafi zagrać kociaka ale i nieźle przyłożyć. Dlaczego od kilku lat nie gra? Marnuje się

Choć jestem Kobietą nie mogłam oderwać od niej wzroku, zdecydowniae lepiej jej w ciemnych włosach niż w blondzie :) Śliczna mogłaby zostać dziewczyną Bonda

Czyli mały, ale zawsze jakiś powód do dumy drogie panie i drodzy panowie :)

Gra Bobbi w Marvel's Agents of S.H.I E.L D.

a nie jakaś Godotka. :c

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones